Dünya çapında balıkçılık endüstrisi topluluğuna yeni bir düşünce getirmeyi amaçlayan fuar; balıkçılık, su ürünleri, balık işleme, gemi inşaatı, lojistik ve ambalaj şirketlerini bir araya getirecek.

Dünyadaki demografik değişiklikler ve deniz ürünleri tüketimine yönelik giderek artan eğilimler, balıkçılık ürünlerinin uluslararası ticaretinde önemli bir etkiye sahip. Dönüşümler, uluslararası ilişkilerin yeniden yapılandırıldığı günümüz şartlarında çok önemli yeni fırsatlar yaratıyor.

Sektörel süreçlerin derinlemesine anlaşılması ve yapısal değişikliklere ihtiyaç duyulması, yeni küresel Seafood Expo Eurasia'nın düzenlenmesinde temel ilkeleri belirledi.

Pozitif bakış açısı ve küresel işbirliği

Seafood Expo Eurasia, balıkçılık sanayinin gelişiminin sürdürülmesi için günümüzde çok ihtiyaç duyulan olumlu atmosferin yaratılması için kıtaları birbirine bağlayan yeni uluslararası bir fuar. Bu bağlamda, balıkçılık ve su ürünleri yetiştiriciliği sektöründeki mevcut zorlukları toplu olarak ele almanın önenme dikkat çekiyor. Fuarı düzenleyenler, küresel belirsizlik ortamında bile olumlu etkileşimi teşvik edici işbirliğine dayalı bir platform oluşturmayı taahhüt ettiklerini belirtiyor.

İşlerin büyütülmesi için çok çeşitlilikten yararlanılması

Seafood Expo Eurasia'nın ayırt edici özelliği, iş bağlantıları oluşturmak için canlı ve kapsamlı bir platform oluşturmasını sağlayan geniş katılımcı çeşitliliği. Bu geniş kapsamlı çeşitlilik, yerel etkinliklerin ötesine geçerek katılımcılara çok çeşitli potansiyel müşteriler, iş ortakları ve tedarikçilerle bağlantı kurma fırsatı sunuyor. Yeni bağlantılar, coğrafi sınırları aşan ilişkiler oluşturulmasını kolaylaştırarak ticaretin genişleyerek küresel bir çapa erişmesini sağlıyor.

Küresel pazar eğilimleri ve deneyimlerin anlaşılması

Tamer Kıran: Denizciliği çok zor günler bekliyor Tamer Kıran: Denizciliği çok zor günler bekliyor

Seafood Expo Eurasia, katılımcılara sektörde küresel ölçekte en son endüstriyel gelişmeleri, tüketici tercihleri ve eğilimlere yönelik bilgiler sunarak inovasyona açılan bir kapı görevi görüyor. Etkinlik çerçevesinde, hem güncel küresel sorunların, hem de Afrika, Avrasya, Orta Doğu ve Latin Amerika pazarlarının özelliklerinin ele alındığı birinci sınıf uzmanların katılımıyla kapsamlı bir program gerçekleştirilecek. Küresel bakış açısı ve bölgesel uzmanlığın kombinasyonu, katılımcıların uluslararası deniz ürünleri pazarının dinamik manzarasına uyum sağlamasını ve eğilimlerin bir adım önünde kalmasını sağlıyor.

Seafood Expo Eurasia Fuarı İstanbul'da

Türkiye’nin deniz ürünleri lojistiğindeki giderek artan rolü ülkenin potansiyelini daha genişletiyor ve güçlendiriyor. Dünya genelinde deniz ticaretini olumsuz etkileyen ve artan uluslararası gerilimler ve kısıtlamalar karşısında Türkiye, avantajlı coğrafi konumu, gelişmiş taşımacılık sektörü ve istikrarlı ticaret politikasıyla aksayan tedarik zincirlerini onarabilecek bir ülke haline geliyor. Fuar, bu yüzden İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Fuar, 15-17 Mayıs tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi