MSC gelecekte kendi işleteceği yeni bir servis başlatacak. Bu, Maersk ile “2M” ittifakının ocak ayında sona ereceği gelecek yılın bir beklentisi olarak görülebilir. Ayrıca Aponte şirketi terminal operatörü HHLA'ya katılmadan önce Hamburg'a erken bir hediye de olabilir.

Navlunlar pandeminin rekor seviyelerine ulaşabilir Navlunlar pandeminin rekor seviyelerine ulaşabilir

Vietnam üzerinden Çin'den Kuzey Avrupa'ya uzanan servise, belki de Liverpool'a uğradığı için “Britannia” adı verildi. Ancak Hamburg da ilave gemi uğraklarını iple çekecektir. Öte yandan MSC'nin MSC Kapısı şeklinde özel bir terminalinin bulunduğu Bremerhaven, rotanın bir parçası değil.

MSC, Kuzey menzili olarak adlandırılan güzergahta yük gemilerinin Rotterdam ve Antwerp'teki MSC merkezlerine de yanaştığını, doğu yönünde ise İskandinavya ve Baltık ülkelerindeki limanlara bağlantı olduğunu belirtiyor. MSC'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bu sayede Çin ve Vietnam'dan İngiltere ve Kuzey Batı Kıtası'na kadar olan kapsama alanımızı genişletmiş olacağız."

"MSC Denisse X” ilk seferini 1 Temmuz'da gerçekleştirecek. 
Tam rotasyon ise şu şekilde: Şangay - Ningbo - Yantian - Vung Tau - Liverpool - Rotterdam - Antwerp - Hamburg - London Gateway - Singapur - Şangay.

Editör: Haber Merkezi