Ukrayna'ya tahıl sevkiyatı Duisburg Limanı'ndan yapılıyor Ukrayna'ya tahıl sevkiyatı Duisburg Limanı'ndan yapılıyor

Maersk'in sera gazı emisyonlarıyla ilgili hedefleri, sonunda Paris Anlaşması'ndan kaynaklanan 1,5 derecelik rotaya uyum sağlamak üzere Bilime Dayalı Hedefler girişimi (SBTi) tarafından doğrulandı. Bu, Maersk aracılığıyla yapılan resmi açıklamada bahsedilen SBTi'nin yepyeni Denizcilik Rehberliği'ne göre sektörde bir ilk.

Maersk, 2030 için önemli kilometre taşları ile 2040 yılında tüm işletme için Net Sıfır Sera Gazı emisyonu hedeflemeye devam ederken, doğrulanan hedefler, Maersk'in operasyonlarından ve tedarik zincirleri genelindeki emisyonları azaltmaya yönelik yeni spesifik ve mutlak hedefler etrafında şekilleniyor.

Maersk COO'su Rabab Raafat Boulos, Maersk'in iklim kriziyle ilgili harekete geçme konusunda güçlü bir sorumluluk taşıdığını belirtti.

Maersk'in en büyük 200 müşterisinin yaklaşık %60'ının tedarik zincirleri de dahil olmak üzere bilime dayalı hedefler belirlediği veya taahhüt ettiği bildirildi.

Açıklamada, denizciliğe yönelik Yeşil Denge Mekanizmasının, lojistik tedarik zincirlerini karbondan arındırma çabalarını desteklemenin yanı sıra denizcilik sektörünün net sıfır emisyona ulaşmasına yardımcı olacağı belirtildi.

Editör: Haber Merkezi