2021 yılında yat endüstrisinde edinilen deneyimin, öncü tasarımlara dönüşmesi hedefiyle kurulan Kavi Yacht, sektörün tecrübeli isimleri BLC Yachts ve Canmarino  Yatçılık ortaklığı ile tekne severlerle buluşuyor. 

Geçtiğimiz ay yapılan anlaşma sonucunda, Kavi Yacht modellerinin Türkiye’deki satışı, bu iki firmanın ortaklığı ile yürütülecek. 

Kavi 9, 9S, ve 40 modellerini geçtiğimiz yıl içerisinde müşterilerinin beğenisine sunan Kavi Yacht, modern tasarım dilini kullanmaya özen gösterirken, performanstan ödün vermeden sağlam tekneler üretmeyi amaçlıyor. 

Kavi Yacht, modellerdeki fonksiyonel ve estetik bütünlüğün müşteri beklentilerinin üzerine çıkması için her modelinde 2 yılın üzerinde konsept ve tasarım çalışması yürütmüştür. İç tasarım perspektifinde Curio Yacht Studio ile işbirliğine devam eden Kavi Yacht, dış tasarım çalışmalarında da Notilus Yacht Design ve Pose Yacht Design ile çalışmaktadır.

"Halkın denize erişimini engelleyen ne varsa yok edeceğiz" "Halkın denize erişimini engelleyen ne varsa yok edeceğiz"

BLC Yachts ve Canmarino Yatçılık yaptıkları açıklamada; markanın yerli üreticiler arasında fark yaratacağına ve bu işbirliğinin daha fazla deniz tutkununu kaliteli teknelerle buluşturacağına inandıklarını belirttiler.

Üretim kalitesinin sürdürülebilirliği için altyapı yatırımlarına hız kesmeden devam etmekte olan ve yurtdışı siparişleri almaya başlayan Kavi Yacht; Kocaeli’nde bulunan 1000 metrekarelik kapalı alanına ek olarak Yalova’da 4000 metrekarelik bir alanın inşasına başlamıştır.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi