Gençlik ve Spor Bakanlığınca yapılan duyuruya göre;

Med Marine Tuncer Şen Fen Lisesi'nde yeni sınıflar açıldı Med Marine Tuncer Şen Fen Lisesi'nde yeni sınıflar açıldı

"Japon gençleri ile diğer ülke gençleri arasındaki dostluk ve karşılıklı anlayışın geliştirilmesine katkıda bulunmak, gençlerin diğer kültürleri öğrenmelerine fırsat tanımak amacıyla Japon Hükümeti tarafından “Dünya Gençlik Gemisi” Programı gerçekleştirilmektedir. Program, Dünyanın 13 ülkesinden ve Japonya'dan gençlerin katılımıyla çevrimiçi değişim ile gemide yüz yüze değişimi birleştiren bir "hibrit program" şeklinde gerçekleştirilecektir. Programın Japonya gençlik gemisinde yapılması planlanan kısmı 24 Ocak- 22 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

 Program süresince çalışma dili İngilizce olacaktır. Katılımcı gençler program süresince hem karada hem de gemide çeşitli aktivite ve eğitimlere katılım sağlayacaktır. Bunlar arasında aile yanında konaklama, yerel gençlerle söyleşi, katılımcı gençler arası münazaralar, gençlik alanında faaliyet gösteren kurumlara, kültürel tesislere, sanayi tesislerine ziyaretler, seminerler, seremoniler, ulusal sunumlar, kültürel tanıtım aktiviteleri, gönüllülük aktiviteleri, grup aktiviteleri vb. yer alacaktır. 

Türkiye - Japonya arası gidiş - dönüş uçak bileti, konaklama, Japonya’da ve gemi yolculuğu sırasındaki yemek ve ulaşım giderleri Japon Hükümeti tarafından karşılanacaktır. 

Program öncesinde, katılımcılar arasında uyum, dostluk ve birliğin geliştirilmesi, eski katılımcıların bilgi ve deneyimlerinin paylaşılması, ülke temsil yöntemlerinin belirlenmesi, ulusal sunumun hazırlanması, ihtiyaçların belirlenmesi ve program sonrası yapılabilecek etkinlikler konusunda görüşlerin paylaşılması amacıyla yeri ve tarihi daha sonra belirlenecek olan oryantasyon eğitimleri katılımcılara verilecektir.

Programa katılmak isteyen adayların, başvuru formunu elektronik ortamda doldurarak,  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne e-posta ([email protected]) ile, 21 Temmuz 2023 saat 24.00’e kadar göndermeleri gerekmektedir."

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi