İstanbul Teknik Üniversiteis (İTÜ) Denizcilik Fakültesi, Tuzla Yerleşkesinin eğitim-öğretim olanaklarını artırmak, sosyal alanlarını geliştirmek ve modern bir çehreye kavuşturmak üzeremaster planını yeniden ele aldı. UZMAR Denizcilik desteği ile Mimar Serkan Borazan tarafından yenilikçi yaklaşımlarla master planı yeniden düzenlenen Tuzla yerleşkesinin önceliği Eğitim Blokları. 3 Blok olarak planlanan Eğitim Bloklarından biri olan B Blok Derslik Binası, 3188,95 m2 lik alana inşa edilecek, zemin kat dahil 5 kattan oluşacak. Mekanik ve elektrik aksamları İTÜ Yapı standartlarına uygun olarak hazırlanan B Blok Derslik Binasında; Derslikler, Bilgisayar Laboratuvarları, Seminer Odaları, Toplantı Odaları, Akademisyen Odaları olacak.

İTÜ Denizcilik Fakültesine kazandırılacak olan bu yeni DerslikBinası için de Denizcilik camiasının öncü isimleri ve İTÜDF mezunları büyük bir bağış kampanyası ile omuz omuza verdi.

Türkiye’nin Denizcilik alanında eğitim veren ilk ve önemli Fakültesi olan İTÜ Denizcilik Fakültesi 22 Haziran 2023 Perşembe günü Tuzla Yerleşkesinde protokol imza törenini gerçekleştirdi. İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu’nun katılımlarıyla gerçekleşen törende Denizcilik Camiasından 13 öncü firma(Beşiktaş Denizcilik A.Ş. ,ORAS Denizcilik  ve Tic. Ltd. Şti., Platin Denizcilik, Ulusoy Denizyolları İşletmeciliği A.Ş., Tersan Tersanecilik Taşımacılık San. Ve Tic. A.Ş., Statü Gemi Kiralama Tic. Ltd. Şti., Neo Sigorta Brokerlik A.Ş., Yeditepe Sigorta Ekspertiz Hizmetleri A.Ş., İlkfer Denizcilik San. ve Tic. Ltd. Şti., Onursan Gemi İnşa Onarım ve Tic. Ltd. Şti., Ata Romörkör Kurtarma Hizmetleri ve Dış Tic.Ltd Şti., Aras Marine Yatırım Holding, Arkas Denizcilik ve Nakliyat A.Ş.) Yeni Derslik Binası (B Blok) İnşaatı Protokolünü imzaladı ve kendilerine birer anı plaketi takdim edildi.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Arslan konuşmasında “ Fakültemiz için omuz omuza vererek taş üstüne taş koyan tüm sivil toplum kuruluşlarımız ve camiamızın her ferdine ayrı ayrı teşekkür ederim.” sözleriyle duygularını ifade etti.İmza Töreninin ardından firma temsilcileriyle çekilen toplu fotoğraf ile imza töreni sona erdi.

İTÜ DEFAMED İzmir Şubesi mezunları 'Bahar Şenliği'nde buluştu İTÜ DEFAMED İzmir Şubesi mezunları 'Bahar Şenliği'nde buluştu

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi