Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 17:07
 
ACO Marine ile Eskomarine arasında anlaşma
Denizcilik sektörünün öncü markalarından Eskomarine ile dünya çapında servis ve satış ağıyla küresel ticari, deniz, açık deniz, eğlence ve ileri atıksu arıtma sistemlerinin lider tedarikçisi ACO Marine arasında anlaşma yapıldı.
Sektörden Haberi
ACO Marine ile Eskomarine arasında anlaşma

Dünya çapında servis ve satış ağıyla küresel ticari, deniz, açık deniz, eğlence ve ileri atıksu arıtma sistemlerinin lider tedarikçisi ACO Marine, Türk denizcilik sektörünün öncü markalarından Eskomarine ile bölge temsilciliği konusunda anlaşmaya yaptı.

 

Atık su yönetimi çözümlerinde küresel bir lider olan ACO Marine, gemi sahiplerinin maliyet verimliliğinden ve daha kısa teslim sürelerinden yararlanmaya çalıştığı gibi bazı projeler için Uzak Doğu tersanelerinden Türk tersanelerine doğru bir kayma olmasını fırsata çevirerek Eskomarine ile anlaşma imzaladı. Uluslararası Alman merkezli ACO Grubu’nun bir üyesi ve dünya çapındaki satış ve servis ağıyla küresel, ticari, deniz, açık deniz, eğlence ve ileri atıksu arıtma sistemlerinin tedarikçisi olan ve tamamı AB içerisinde bulunan ISO 9001 onaylı üretim tesislerinden şirket içi çözümler geliştiren ACO Marine, Türk denizcilik sektörünün öncü markalarından Eskomarine ile anlaşma yaparak Türkiye pazarına açılıyor. 

 

Eskomarine teknisyenlerine ACO Marine tarafından eğitim

 

Eskomarine’in teknisyenleri ACO Marine’in çeşitli atık su yönetimi çözümlerini kurmak için eğitilecek. Tüm acentenin teknisyenleri ayrıca ekipmanı ve nasıl monte edildiklerini anlamak için ACO Marine’in kendi teknisyenleri ile ayın yüksek standartta olmasını sağlamak üzere ACO Marine’in Çek Cumhuriyeti’ndeki tesisine gönderilecek. 

 

Artan gemi inşa-tamir sahası Türkiye’yi ideal bir yer haline getiriyor

 

ACO Marine’in sistemleri, ya yeni inşa süreci sırasında, geminin genel tasarımına dahil edildiklerinde ya da varolan sistemlerin iyileştirilmesi için veya değiştirilmesi gerektiğinde takılır. Türkiye’nin gerek tanker, gerek sürat tekneleri gerek balıkçı tekneleri veya yolcu feribotları inşaa ve tamir sektörlerini hedef alan artan sayıda gemi ve inşa tamir sahası Türkiye’yi ACO Marine’in ürün portföyünü tedarik etmek için ideal bir yer haline getiriyor.

 

Beavis: Endüstri alternatif olarak daha fazla Türkiye’ye bakıyor

 

Türkiye’nin gemi yapım ve onarım sektörlerindeki artan pazar payını değerlendiren ACO Marine Genel Müdürü Mark Beavis, “Türkiye’nin denizcilik hizmetleri konusundaki uzmanlığı son yıllarda hızla artmaktadır ve bu devam etmesi beklenen bir eğilimdir. Çin, Güney Kore ve Japon sipariş talepleri büyüdükçe, teslimat süreleri ve üretim maliyetleri artmaktadır. Bu nedenle endüstri giderek alternatif olarak daha fazla Türkiye’ye bakıyor. Bölge genelinde hizmetlerimizle büyük ilgi görüyoruz” dedi.

 

Eskomarine kendini kanıtlamış bir ortak

 

Beavis, Eskomarine ile yapılan anlaşmaya ilişkin olarak ise, “Eskomarine bizim için gemi tamir ve sörvey çalışmalarında kendini kanıtlamış bir geçmişe sahip, iyi yapılandırılmış bir ortak” dedi.

 

Esinduy: Atık su sistemlerinin ilgili onaylara sahip olması hayati 

 

Gemilerdeki atık su yönetim sistemlerinin ilgili onaylara sahip olması, uluslararası düzenlemelere ve bölgesel mevzuata uymak için doğru şekilde kurulmasının hayati önem taşıdığına işaret eden Eskomarine Genel Müdürü Erhan Esinduy ise, “ACO Marine’in birleşik tecrübesi, gemi sahiplerinin ve operatörlerin ekipmanlarının bu kuralları yerine getirmekte ve bu kuralları aştığından emin olmalarını sağlamaktadır” dedi.

 

Türkiye’nin gemi inşa ihracatı çeşitlendi ve arttı

 

Türkiye uzun bir denizcilik geçmişine sahiptir ve stratejik olarak Akdeniz, Karadeniz ve Ege denizlerinde bulunmaktadır. Son 20 yılda, Türkiye’nin denizcilik gemi inşa ihracatı artmış ve son yıllarda çeşitlenmiştir. OECD raporuna göre, Türk gemi inşası, gemi ağırlığına göre ilk on sırada ve gemi sayısına göre ilk beşinde olarak listelenmektedir.

 

7DENİZ 

 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Çimen Gümüş
Etiketler: ACO, Marine, ile, Eskomarine, arasında, anlaşma, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı