Baltık Kuru Yük Endeksi düşüşte Baltık Kuru Yük Endeksi düşüşte

ED Fuarcılık ve İZFAŞ tarafından İzmir'de düzenlenecek fuarda dünyaca ünlü tekne markaları, sektörün en büyük yerli üretici tekne, ekipman ve aksesuar firmaları bir araya gelecek.

1-5 Mayıs tarihleri arasında İzmir Fuarı’nda yapılacak olan Bot Show Fuarı’na Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de katılıyor. Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin sektörü tanıması, yapılan çalışmaların yerinde görülmesi amaçlanırken, öğrencilerin ürettiği ALPAGO sürat teknesi de sektöre tanıtılacak.

Ürettikleri sürat teknesi hakkında kısa bir bilgide veren Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Vedat Mazgal, “ALPAGO sürat teknesini 2022 yılında okulumuz gemi yapımı öğrencileriyle birlikte üretilmiştir. 10. sınıf, 11. sınıf ve 12. sınıfta okuyan toplam 42 öğrencimiz tekne üretiminin her aşamasında aktif şekilde çalışmıştır. Ahşap sürat teknesinin boyu 7 m, eni 2.7 m, derinliği 1,8 m olup 2,9 ton ağırlığındadır. 90-100 litrelik krom yakıt tankı bulunmaktadır. Motor 140 BG SUZUKİ dıştan takmalıdır. Teknenin ortalama hızı 30 mil/s. CE sertifikasına sahiptir. Üretmiş olduğumuz bu tekneyi bizlere destek olan kurum ve kuruluşlar sayesinde Bot Show Fuarı’nda sektöre tanıtmış olacağız. Bu bizler ve öğrencilerimiz için büyük bir başarı. Ben hepsini bir kez daha tebrik ediyorum" dedi.

Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ALPAGO sürat teknesi Fuar C HOL, C 109'da sergilenecek. 

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi