Konuyla ilgili 7deniz’e açıklama yapan Ekol Denizcilik Eğitimi Merkezi Kurucu Genel Müdürü Mutlu Arslan, yeni yerlerinde çalışmalarının daha yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. Arslan, “Ekol Denizcilik olarak Üsküdar'dan buraya nakil olduktan sonra 420 olan öğrenci kapasitemizi 667’ye yükselttik. Vardiya ve makine zabiti öğrenci sayılarımız da şu anda günlük olarak mevcut 178 öğrencimiz var. Hedefimiz 250-300 öğrenci arasına gelmek. Bakanlık tarafından 4 yarı yıla çıkarılması, yani sistemin bu şekilde yayılması öğrencilerimizin çok lehine oldu. Staja çıkan öğrenciler, istediği zaman kaldıkları dönemden devam etme haklarına sahip oldular. Bu öğrencilerin de işine geldi. Bursiyerlerin de binada bulunmasıyla beraber günlük 450-500 mevcuda ulaşıyoruz. Yani şu anda da Türkiye'de ilk defa yayınlanan IGF temel ve IGF veri kurslarını da sistemimize kattık. Bu şekilde devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yeni kayıtlar 14 ağustosa kadar devam ediyor

Arslan, “Ekol ilk tanıtım gününü yaptı ve bundan sonraki yıllarda devam edecek. Bu etkinlikte 41 öğrencimiz geldi, kayıtlarını yaptık. Bu kayıtlar 14 ağustosa kadar devam edecek. Bu sayıda çok daha fazla artacağını düşünüyorum” dedi.

"Türkiye ve ABD Doğu Akdeniz’de ortak geçiş eğitimleri yaptı" "Türkiye ve ABD Doğu Akdeniz’de ortak geçiş eğitimleri yaptı"

7DENİZ / ÖZEL

Editör: Haber Merkezi