İMEAK DTO Aliağa Şubesi, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte şiir, resim ve kompozisyon yarışması düzenledi. Çocuklarda deniz sevgisi ve bilinci oluşturmak amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi. Resim, şiir ve kompozisyon olarak üç ana dalda düzenlenen yarışmaya ilkokul öğrencileri ‘Temiz Deniz, Temiz Dünya’ konulu resimler; ortaokul öğrencileri de aynı konu içerikli şiirlerle; liseler ise ‘Denizcilikte Yeşil Dönüşüm’ konu başlıklı kompozisyonlarla katıldı.  58 resim, 52 şiir ve 5 kompozisyon ile toplam 115 öğrenci yarışmada yer aldı. Yarışmanın değerlendirme jürisi, geçtiğimiz günlerde toplanarak 3 kategoride düzenlenen yarışmada dereceye giren isimleri belirledi. Dereceye giren öğrencilere ödülleri TÜPRAŞ İzmir Rafinerisi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen törenle verildi.

Törene Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, Aliağa Vergi Dairesi Müdürü Yücel Aydoğan,  Aliağa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özkan Orhun, Aliağa Gümrük Muhafaza Bölge Amiri Murat Bardakçı, İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, TÜPRAŞ İzmir Rafinerisi Müdürü Volkan Demirtaş, TÜPRAŞ İzmir Rafinerisi Satış Müdürü Özgür İşlek, İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ufuk Yıldırım, İMEAK DTO Aliağa Şubesi meclis ve yönetim kurulu üyeleri, okul müdürleri, öğrenciler ve ilçe protokolü katıldı.

Saygı duruşuyla başlayan törende İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

“Amacımız deniz sevgisini aşılamak ve çevre bilinci oluşturmak”

İMEAK DTO Aliağa Şubesi olarak resim, şiir ve kompozisyon yarışmasının bu yıl dördüncüsünü düzenlemenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını söyleyen İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek şöyle konuştu: “Öncelikle törenimize katılım sağladığınız için hepinize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte bu yıl dördüncüsünü düzenlemiş olduğumuz resim, şiir ve kompozisyon yarışmamıza ilkokul, ortaokul ve liselerimizden oldukça yoğun bir katılım oldu. Odamızın sorumluluk sahası içerisinde gerçekleştirdiği birçok sosyal sorumluluk projesinden biri olan bu yarışmamızdaki amacımız gelecek nesillerimize, çocuklarımıza deniz sevgisini, aşkını aşılamak ve çevre bilincini oluşturmaktır. Yarışmamıza ilgi göstererek yoğun emek harcayan öğrencilerimize ve velilerine çok teşekkür ediyor, öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum.”

“Yeşiliyle, mavisiyle ve insanıyla tüm dünyanın göz bebeği olan bir coğrafyadayız”

Seafood Expo Eurasia başladı Seafood Expo Eurasia başladı

Tören, İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek’in konuşmasının ardından Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz’ün konuşmasıyla devam etti. Akyüz konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Deniz sadece bir su kütlesi değil, deniz geleceğe açılan pencere, deniz ekmek teknesi, deniz hayallerin kapısı, deniz bizleri biz eden her zaman için varlığıyla bereketi getiren büyük nimetlerden biri… Dünyadaki coğrafi konumlara baktığımızda çok şanslı olarak üç tarafı denizlerle çevrili yeşiliyle, mavisiyle ve insanıyla tüm dünyanın göz bebeği olan bir coğrafyadayız. Aliağa’mız da bu konumda büyük bir nimet içerisinde olup evlatlarımıza neşe büyüklerimize büyük bir geçim kaynağıdır. Burada büyüklerimize düşen vazife çocuklarımıza denizin, suyun kıymetini göstermek ve çocuklarımıza neşe içerisinde varlık içerisinde hayatlarını idame ettirebilecekleri ve sahip çıkabilecekleri mavinin her tonunu içerisinde bulunduran denizlerimize sahip çıkmaktır. Bu vesileyle eğitimin, eğitimcinin ve çocuklarımızın eğitiminin her kademesinde bizlere sınırsız destek veren İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Yönetim Kurulu Başkanımıza, değerli ekibine ve katılımcılarımıza öğrencilerim ve velilerim adına bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

Yapılan açılış konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi. Şiir dalında birincilik ödülü Yenişakran Yunus Emre Ortaokulu 5. sınıf Öğrencisi MeyraTazegül’e, kompozisyon dalında birincilik ödülü Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Fatmanur Lüy’e,  resim dalında birincilik ödülü Mehmet Saka İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Beril Şahbaz’a verilirken öğrencilere ödülleri Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney tarafından takdim edildi.

Şiir dalında ikincilik ödülü Gazi Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Asya Tekmen’e, kompozisyon dalında ikincilik ödülü Alp Oğuz Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Yağmur Sümer’e, resim dalında ikincilik ödülü Aliağa Cumhuriyet İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Cemre Ada Kasar’a verildi. Öğrenciler ödüllerini Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın elinden aldı.  

Şiir dalında üçüncülük ödülü Aliağa Sınav Koleji 8. sınıf öğrencisi Elif Nil Çakır’a, kompozisyon dalında üçüncülük ödülü Şehit Bahattin Elden Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencisi Feride Tatar’a, resim dalında üçüncülük ödülü ise Atatürk İlkokulu 1. sınıf öğrencisi Ali Ege Hatipoğlu’na verildi. Öğrencilere ödüllerini Adem Şimşek verdi.  

Jüri özel ödülünü almaya hak kazanan öğrenciler ise; şiir dalında Mehmet Saka İlkokulu anasınıfı öğrencisi Zehra Miray Bayrak, resim dalında Gazi Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Mustafa Eymen Çakır oldu. Öğrenciler ödüllerini Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz’ün elinden aldı.  

Mansiyon ödülüne layık görülen öğrencilere ise ödülleri Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ufuk Yıldırım ve TÜPRAŞİzmir Rafineri Müdürü Volkan Demirtaş tarafından verildi.

Ödül töreni toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi