Düzenlediği yüz yüze ve çevrimiçi söyleşi, panel ve eğitimlerle Türk denizcilerine önemli bilgiler aktaran Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) Akademi, başka bir dikkat çeken konu başlığını gündeme getirdi.

KOSDER Akademi’de TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yaşar Canca’nın sunumuyla “Denizcilik Şirketlerindeki Yönetim Hataları ve Dönüşüm Zorlukları” paneli düzenlendi.

12 Aralık Salı günü Ekol Denizcilik Eğitimin Merkezi Konferans salonunda yapılan panele, denizci sivil toplum kuruşlarının başkan ve temsilcileri, dernek üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Panel, KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çendik’in açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmasında KOSDER’in sektörün talep ve beklentileri doğrultusunda çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini ifade eden Başkan Hakan Çendik, KOSDER Akademi çatısı altında önümüzdeki süreçte de yüz yüze ve çevrimiçi olarak yapacaklarıorganizasyonları Türk denizcilerinin faydasına sunacaklarını kaydetti.

Panel konuşmacısı GEMİMO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yaşar Canca’ya da teşekkürlerini ileten Hakan Çendik, “Büyük bir özveri göstererek aynı zamanda değerli vaktini ayırarak panelimizin gerçekleşmesine vesile olduğu için sektörümüzün duayen ismi GEMİMO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Yaşar Canca’ya bir kez daha  huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sayın Canca’nın bilgi, tecrübe ve duruşuyla Türk denizcilerinin ve denizci öğrencilerimizin örnek alması gereken bir şahsiyet olduğunu düşünüyorum. Kendisi bugün de burada mesleki birikimlerini ve bilimsel veriler ışığında derlediği bilgileri katılımcılarımızın faydasına sunacak” dedi.

Açılış konuşmasının ardından söz alan Yaşar Canca, ilk olarak 'işletme körlüğü' başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öncülüğünde MarSaT Projesi Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öncülüğünde MarSaT Projesi

Sunumunda denizcilik şirketlerinin işletme körlüğü nedeniyle ciddi risklerle karşı karşıya kaldığını kaydeden Canca, bu durumun sebepleri ve çözüm yollarına ilişkin katılımcıları bilgilendirdi.

Canca, panelin ikinci bölümünde ise “Denizcilik Şirketlerinin Yönetim Hataları ve Dönüşüm Zorlukları” konusunda önemli bilgiler aktardı.

Şirketlerdeki dönüşüm problemlerinin nasıl aşılacağına dair değerlendirmelerde bulunan Başkan Ahmet Yaşar Canca, ayrıca yönetim kademesinin dönüşüm sürecinde dikkat etmesi gereken hususlara da ayrıntılarıyla değindi.

İnteraktif bir şekilde yapılan panel, katılımcıların hatıra fotoğrafı çektirmeleri ile sona erdi.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi