Global denizcilik firmalarının kaliteli ve performanslı ürün ve hizmetlerinin Türkiye distribütörü olan Esko Marine, Ressam Berrin Kurt ve Seramik Sanatçısı Meriç Erten, 'Denizcilik' temalı karma sergi için işbirliği yaptılar. 

Denizcilik sektörü ve sanat severleri bir araya getirecek olan sergi 11-14 Ekim tarihlerinde İstanbul Fuar merkezinde gerçekleşecek. Sergide yağlı boya ve akrilik boya ile yapılmış resimler ile seramik ve çini sanatının örnekleri sergilenecektir. 

Berrin Kurt kimdir?

1968 İstanbul doğumludur. Nişantaşı Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi gazetecilik ve halkla ilişkiler bölümü mezunudur. Amatör olarak ilk gençlik yıllarından itibaren resim yapmakta olan sanatçı, Paşabahçe Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş de çalışma hayatı boyunca tanıklık ettiği sanat ve tasarım çalışmalarında katkısıyla, emekli olduğu son 8 yıldır resim sanatına profesyonel olarak devam etmektedir. Yurtiçinde ve dışında karma sergiler ile çalıştaylara katılan Berrin Kurt’un hem Türkiye'deki hem de ABD, Fransa ve İtalya başta olmak üzere birçok ülkedeki özel koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.

Meriç Erten kimdir?

1969 Zonguldak doğumludur. Nişantaşı Anadolu Lisesi ve Cerrahpaşa İngilizce Tıp Fakültesi mezunudur. Uzmanlığını aile hekimliği branşında Şişli Etfal Hastanesi'nde tamamlamıştır. 2001 yılından bu yana hala aktif olarak özel sektörde hekimlik yapmaktadır. Bir kızı ve bir oğlu vardır. Sanata olan ilgisi uzun yıllardır devam etmekte olup 2016 yılında Tokat tahta baskı programı sertifikası ve 2018 yılında Ekolojik baskı sertifikası almış ve pandemi döneminde çini ve seramik çalışmalarına da ilgi ile başlamıştır. Özel sektörde gönüllülük projelerinde sanatsal çalışmaları ile sayısız hayır kurumuna para toplanması görevlerinde başarıyla yer almıştır. Sanatın uzun hayatın kısa olduğu felsefesi ile sanat tutkusunu sergileme ve bu yolda ilerleme kararıyla çalışmalarına devam etmektedir. 

Deniz Ticaret Odası heyeti TOBB 80. Genel Kurulu'na katıldı Deniz Ticaret Odası heyeti TOBB 80. Genel Kurulu'na katıldı

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi