İstanbul'daki açılışını pekiştiren ve denizciliğin ilerlemesinin önünü açan Columbia Group, denizcilik öğrencilerini desteklemek için iki Türk üniversitesiyle bir Mutabakat Anlaşması imzaladı.

Bu, Columbia Group'un Türk denizcilik camiasında büyümeyi teşvik etme adımı olan ve İstanbul Teknik Üniversitesi ve Piri Reis Üniversitesi ile yapılan işbirliği, grubun bölgede yeni yeteneklerin geliştirilmesine yardımcı olma konusundaki kararlılığının altını çizmektedir.

Suzan Atasoy: Amacımız sektördeki kadınlara ilham olmak Suzan Atasoy: Amacımız sektördeki kadınlara ilham olmak

Denizcilik sektöründe 400'den fazla gemiden oluşan bir filoya sahip saygın bir kuruluş olan Columbia Group, güvenilir kolu Columbia Shipmanagement aracılığıyla ufkunu küresel olarak genişletmenin yeni yollarını bulmaya devam ediyor. Bu yılın mayıs ayında açılan CSM Türkiye, Kaptan Özgür Doğan Güneş başkanlığında ve Xanthos Kyriacou ve Johann Meyer tarafından desteklenerek Columbia Grubu'nun entegre denizcilik hizmetlerinin tüm yelpazesini İstanbul'a getiriyor.

Grubun Türkiye'deki tüm paydaşlarına geniş kapsamlı desteğin yanı sıra 'ikinci taraf' teknik ve personel yönetimi hizmetleri sunmasına olanak tanıtıldı. CSM Türkiye, güçlü Performans Optimizasyon Kontrol Odası (POCR) aracılığıyla aynı zamanda temel dijitalleştirme ve optimizasyon hizmetlerinin yanı sıra catering, eğitim ve yeni inşa danışmanlığı da sunarak bölgenin büyük bir gemi inşa şirketi olma becerisinden yararlanıyor.

CSM Türkiye'nin açılışı aynı zamanda bölgedeki lüks havacılık, süper yat ve kruvaziyer yönetimi sektörlerine doğru genişleme için de bir sıçrama tahtası oluşturdu.

Columbia Group'un yerel denizcilik öğrencilerine yardım etme yatırımı hakkında yorum yapan Xanthos Kyriacou Bölge Direktörü şunları söyledi: “Eğitime olan bağlılığımızın bir kanıtı olarak, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Piri Reis Üniversitesi ile işbirliği içinde denizcilik öğrencilerini aktif olarak desteklemekten büyük gurur duyuyoruz.

Columbia Group CEO'su Mark O'Neil şunları ekledi: "Bu vizyoner program, denizcilik çalışmaları alanında yüksek öğrenim gören öğrencilere çok değerli bir destek sunacak. Ayrıca, öğrencilere Columbia Group'un en son teknolojiye sahip e-Öğrenim/Eğitim sistemine özel erişim sağlayarak eğitim yolculuklarını en yeni kaynaklarla zenginleştirmekten heyecan duyuyoruz. Bu işbirliğinden gerçekten heyecan duyuyoruz ve bu yetenekli bireylerin gelecek vaat eden geleceklerini şekillendirmede oynayacağımız rolü sabırsızlıkla bekliyoruz."

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi