Bakü Shipping Dinner” 20-21 Haziran tarihlerinde Azerbaycan’da gerçekleşecek. Denizcilik sektörünü ilgilendiren konuların masaya yatırılacağı etkinlik kapsamında "Deniz Taşımacılığı Sektöründe İnsan Kaynakları ve Ekip Yönetimi" konulu bir konferans düzenlenecek.

Etkinlikle, deniz güvenliğinde mürettebat yönetimi ve insan kaynakları yönetimi konularında bilgi ve deneyimin paylaşılması, katılımcıların yabancı denizcilik şirketleri ile tanıştırılması, uluslararası sularda istihdam olanakları ve yeni işlerin yaratılmasının desteklenmesi hedefleniyor.

Temel amacı, armatörler, denizcilikteki insan kaynakları, brokerlar, taşımacılık-lojistik, gemicilik firmaları ile Hazar ve Karadeniz bölgelerinde faaliyet gösteren ulaştırma yapılarının temsilcilerini bir araya getirmek olan etkinliğe Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO), Dünya Denizcilik Üniversitesi'nden temsilciler ile Türkiye'nin önde gelen denizcilik şirketlerinin çalışanları, Hazar Denizi ve Karadeniz kıyısındaki ülkelerden gelen konuklar katılacak.

Etkinlikte Dünya Denizcilik Üniversitesi'nden profesörler ve diğer katılımcılar deniz emniyeti ve çevrenin korunması konularında sunum yaparken konularında uzman isimler de düzenlenen panellerde katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

Bakü Shipping Dinner’ın ilk gün konferansının açılış konuşmasını United Alliance Group Ltd Direktörü Asıf Mehtiyev yapacak.

Konferans, IMO Teknik İşbirliği Bölümü Eski Direktörü Juvenal Shiundu’nun sunumu ile devam edecek.

Konferans programı şöyle:

-"Dijitalleşme Çağında Denizcilik Sektörü: İnsan Unsuruna Etkileri" - Dünya Denizcilik Üniversitesi'nden Prof. Prof. Dimitrios Dalaklis

-"Denizcilikte Karbonsuzlaştırma: Sıfır karbonlu denizcilik geleceğine doğru bir yolculuk" - Dünya Denizcilik Üniversitesi'nden Dr. Aykut Ölçer

Sunum: Azerbaycan Hazar Denizcilik Şirketi

Sunum: Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) Başkanı Hakan Çendik

Sunum: Emre Üstün, GN DPA

Kiralık gemi sahiplerinin filodaki payı yüzde 40'a düştü Kiralık gemi sahiplerinin filodaki payı yüzde 40'a düştü

Ders: Kaptan Hazi Nabiyev, Azerbaycan Devlet Denizcilik Akademisi

Sunum: Denizcilik Enstitüsü'nden Dr. Somiyeh Djavanroodi

Sunum: Acil Durum Yönetimi ve Kriz Durumları - Kaptan Ömer Asmalı, İstanbul Teknik Üniversitesi, Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi

Panel: Deniz Güvenliği ve Deniz Çevresini Koruma Teknolojisindeki Güncel Gelişmeler ve Zorluklar

- Juvenal Shiundu

- Prof. Dimitrios Dalaklis

- Dr. Aykut Ölçer

- Seymur Mirzayev

İlgili Haber: Bakü 2024 Shipping Dinner Türk denizcilerini ağırlamaya hazır

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi