Microsoft'ta yazılım arızası: Denizcilik şirketleri de etkilendi Microsoft'ta yazılım arızası: Denizcilik şirketleri de etkilendi

Belçika'daki Antwerp Limanı'na giden bir gemiyle ilgili bomba ihbarında bulunulduğu bildirildi. Bilgi, limandan sorumlu belediye meclis üyesi Annick De Ridder'in ofisi tarafından doğrulandı. De Ridder, "Bir ihbar alındı. Şu anda devam eden soruşturmayı federal polis yürütüyor. Şu anda daha fazla bilgi verilmemiştir" dedi.

İsmini vermek istemeyen bir kişinin, limana giden MSC Bhavya V adlı 5,018 teu kapasiteli konteyner gemisinde patlayıcı yüklü bir aracın bulunduğu uyarısında bulunduğu bildirildi.

Hamburg'dan 24 Aralık'ta ayrılan Liberya bandıralı gemi daha önce Bremerhaven, Fransa'da Le Havre, Portekiz'de Sines ve Türkiye'de Nemrut limanlarına uğramıştı.

Olay, geçen yıl aynı tarihlerde meydana gelen ve 4,872 teu'luk MSC Lorena'nın rotasını tersine çevirmek ve soruşturma için Vlissingen demirleme noktasına ilerlemek zorunda kaldığı benzer bir bomba tehdidini hatırlatıyor. Bomba ihbarının asılsız olduğu ortaya çıkarken, yetkililer Senegal'den gelen gemide yaklaşık 2,4 ton kokain ele geçirdi.

Editör: Haber Merkezi