DTO Kocaeli Şubesi ve Körfez Ticaret Odası'ndan 'Kariyer Günleri' DTO Kocaeli Şubesi ve Körfez Ticaret Odası'ndan 'Kariyer Günleri'

Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) ve Avrupa Birliği, denizcilik sektöründen kaynaklanan emisyonların belirlenen hedefler doğrultusunda azaltılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Alpha Marine Consulting Türkiye, sektörün gündemindeki Avrupa Birliği İzleme Raporlama ve Doğrulama (EU MRV) ile Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Sistemi'ne (EU ETS) ilişkin düzenlemeler hakkında denizcilik camiasını verdiği seminerlerle bilgilendiriyor.

Bu kapsamda 7 Aralık Perşembe günü bir seminer gerçekleştiren Alpha Marine Consulting Türkiye, katılımcıları EU MRV ile EU ETS gereklilikleri hakkında bilgilendirdi. 

Seminere yoğun ilgi

Alpha Marine Consulting Teknik Direktörü Philip Tsichlis ve Operasyon Müdürü Ali Kuray’ın ev sahipliği yaptığı, rekor katılımla gerçekleştirilen seminere Türk Armatörleri ve üst düzey yöneticilerin ilgisi büyüktü.

Sektör için henüz yeni olan ve özellikle Avrupa limanlarına sefer yapan gemileri bulunan firmaların, CO2 emisyonu ve yeni EU MRV ve EU ETS konusu kapsamında nasıl bir yol izlemesi gerektiğinin anlatıldığı seminerde ayrıca EU Allowances (EUAs) ile ilgili doğru yatırım fırsatları konusunda da bilgiler verildi.


Philip Tsichlis-Ali Kuray

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi