Sürat teknesinin denizde başlayan yolculuğu kara yolunda bitti Sürat teknesinin denizde başlayan yolculuğu kara yolunda bitti

EOS Grup Genel Koordinatörü Ali Bayraktar, katıldığı Europort 2023 Uluslararası Denizcilik Fuarı’nda açıklamalarda bulundu.

Ana hedeflerinin ‘kaliteli ve verimli büyümek’ olduğunu söyleyen Bayraktar, fuarın kendileri açısından güzel geçtiğini belirtti. Fuarda bağlantılar kurduklarını kaydeden Bayraktar, “Bu fuardan sonra da daha da ilerleteceğiz. Ziyaretlerimiz başlayacak. Destinasyonlarımızı belirledik” dedi. GİSBİR TV’ye konuşan Ali Bayraktar, “2023’te yüzer havuz yatırımlarımız vardı bunları tersanemize getirdik. İzinlerimizi aldık, çalıştırmaya başladık. 3 tersanemiz 3 yüzer havuzumuzla birlikte faal şekilde çalışmakta” diye konuştu.

Yeni havuz ve tersane planı

2024’ten beklentilerini de açıklayan Ali Bayraktar, “Yeni inşa görüşmemiz devam ediyordu. Sac fiyatlarının ucuzlamasıyla yeni inşanın hızlanacağını düşünüyoruz. Havuzlarımıza ve tersanelerimize birer tane daha eklemek istiyoruz. 2024 bizim için zorlu geçecek ama güzel olacağını düşünüyorum” dedi.

Ana çalışma alanı denizcilik olan EOS Grup, Dentaş, Torgem, Çindemir tersaneleri ve Türk denizcilik sektörünün önde gelen firmaları arasında yer alan Armador Gemi İşletmeciliğiyle beraber yeni nesil bir tarım şirketi olan EOS Tarım’ı bünyesinde barındırıyor. 

Editör: Haber Merkezi