George Economou'nun Cardiff Marine'i ve Spiros Polemis'in kontrolündeki Polembros Shipping'in Çin'de sırasıyla iki ve bir adet 157.000 dwt'lik kontrat yaptığı bildirildi.

Yunanistan'daki brokerlara göre Cardiff Marine, Jiangsu New Hantong ile her biri 83 milyon dolardan ve 2026'da teslim edilmek üzere scrubber donanımlı suezmaxlar için sözleşme imzaladı. 

"Yeni gemilerin inşası için finansal destek gerekli" "Yeni gemilerin inşası için finansal destek gerekli"

Bu arada Polembros, New Times Shipbuilding'de geçen yıl iki gemi için verdiği benzer bir siparişin ardından, 2025'te erken teslimat için LNG özellikli bir scrubber donanımlı yeni inşa siparişi verdi. Herhangi bir fiyat açıklanmadı.

Bu siparişler, George Procopiou'nun Dynacom'unun New Times'ta her biri 83 milyon dolara mal olacak ve 2027'de teslim edilecek bir çift suezmax için yaptığı en son bildirilen anlaşmayı takip ediyor.

Diğer Yunanlı gemi sahipleri de yakın zamanda daha küçük boyutlarda da olsa yeni tanker inşalarına imza attılar. Latsco, Hyundai Vietnam'a her biri 70 milyon dolara mal olacak ve 2027'de teslim edilecek dört adet LR2 siparişi verirken, Chemnav da Güney Kore'deki K Shipbuilding ile 50.000 dwt'lik metanol ve LNG'ye hazır bir tanker için sözleşme imzaladı.

Kaynak: splash247.com

Editör: Haber Merkezi