Arkas Holding Risk Yönetimi Direktörü Avukat Vural Ocalı, European Maritime Law Organisation/Avrupa Deniz Hukuku Derneği’nin (EMLO) konsey üyeliğine seçilen ilk Türk oldu.

Denizcilik sektöründe dünyanın önde gelen organizasyonları arasında yer alan ve bağımsız ve tarafsız bir tartışma ve araştırma forumu olarak öne çıkan EMLO, kurulduğu 1991 yılından bu yana denizcilik sektörü ile ilgili yeni politikaların, düzenlemelerin ve bunlara ait değişikliklerin duyurulduğu ve tartışmaya açıldığı, Avrupa Birliği resmi birimlerinin destek verdiği bir kuruluş olarak öne çıkıyor. Rekabet ve deniz ticareti konularından güvenlik ve çevre konularına kadar uzanan geniş bir alanda konferans ve seminerler düzenlen EMLO, son yirmi yılda AB denizcilik politikalarının gelişiminde ön saflarda yer alıyor.

Denizcilik sektörü 2025'te 1,3 milyar euro yakıt cezası ödeyecek! Denizcilik sektörü 2025'te 1,3 milyar euro yakıt cezası ödeyecek!

Ocalı, oy birliği ile seçildiği konseydeki görevine, Nisan 2024 tarihi itibarıyla başlayacak.

Vural Ocalı'dan teşekkür

EMLO konsey üyeliğine seçilen Vural Ocalı, bir teşekkür mesajı paylaştı. Ocalı, "EMLO, tüm Avrupa’da ve dünyada denizcilik ile ilgili hukuki konularda AB birimleri de dahil olmak üzere birçok resmi kuruluşun dikkate aldığı ve alanında çok ciddi etkiler yaratan bir platform. Beni buraya layık gören tüm değerli konsey üyesi meslektaşlarıma teşekkürümü bir borç bilirim. Çalışanı olduğum ve gururla telaffuz ettiğim, hukuki gelişimimde bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen ve insana verdiği değerden milim geri adım atmayan Arkas Holding'e ve Arkas ailesine ise şükranlarımı sunarım" ifadelerini kullandı.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi