Son 2 yılda Türkiye ve Fas ile Akdeniz ticaret trafiğinde artış Son 2 yılda Türkiye ve Fas ile Akdeniz ticaret trafiğinde artış

Devlet yayın kuruluşu CCTV haberine göre, birçok liman salı günü geç saatlerde trafik akışını askıya aldı ve denizde görünürlük arttıkça navigasyonun yeniden başlaması için belirli zaman belirlenecek.

CCTV'ye göre, Beihai ve Fangchenggang da dâhil olmak üzere Guangxi'nin güneybatı bölgesindeki liman şehirleri, önümüzdeki 12 saate kadar yoğun sis ve bazı bölgelerde görüş mesafesinin 200 metreden (656 feet) daha az olacağını öngören turuncu uyarı sinyalleri yayınladı.

Şehir yönetiminin WeChat sosyal medya hesabına göre, Şangay Merkezi Meteoroloji Gözlemevi Çarşamba sabahı erken saatlerde yoğun sis için uyarı sinyalini turuncu olarak güncelledi ve şehrin çoğu bölgesinde görüş mesafesinin 200 metreden az olacağını belirtti.

Çin'de yoğun sis için üç kademeli renk kodlu bir uyarı sistemi bulunuyor; kırmızı en ciddi olanı, turuncu ve sarı ise onu takip ediyor.

CCTV ayrıca ülke genelinde 100'den fazla havaalanının pus ve kar uyarısı yaptığını bildirdi. CCTV, yoğun karın Henan ve Hubei de dâhil olmak üzere birçok eyaleti etkilediğini ve bazı yolların kapanmasına neden olduğunu bildirdi.

Çinli hava tahmincileri, önümüzdeki birkaç gün boyunca kar ve dondurucu yağmurun, Çin Yeni Yılı için ülke çapında seyahat eden milyonlarca Çinli için ulaşımı engellemesinin beklendiği konusunda uyardı.

Editör: Haber Merkezi