Dali isimli kargo gemisinin ABD'nin Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentindeki Patapsco Nehri üzerinde yer alan Francis Scott Key Köprüsü'ne çarpmasının ardından yıkılan köprüden suya düşenleri arama çalışmaları sürüyor.

26 Mart tarihinde meydana gelen kazanın ardından arama çalışmalarına başlayan dalış ekipleri Baltimore'daki Key Bridge kazasında kaybolan bir kişinin daha cesedine ulaştı.

Bulunan kişinin 38 yaşındaki Maynor Yasir Suazo-Sandoval olduğu tespit edildi.

Birleşik Komuta kurtarma dalış ekipleri kayıp inşaat işçisi olduğuna inandıkları kişinin yerini tespit ederek Maryland Eyalet Polisi Departmanına haber verdi. Maryland Eyalet Polisi Sualtı Kurtarma Ekibi, müttefik kolluk kuvvetleri ortaklarının dalış ekipleriyle koordineli olarak harekete geçti ve Suazo-Sandoval'ı çıkardı.

Husilerden 'Akdeniz' tehdidi Husilerden 'Akdeniz' tehdidi

Maryland Eyalet Polisi müfettişleri, bir FBI Mağdur Uzmanı, Baltimore County Kritik Müdahale Ekibi, Valilik Göçmen İşleri Ofisi ile birlikte Suazo-Sandoval'ın ailesiyle görüştü ve bilgilendirdi.

Maryland Eyalet Polis Departmanı Müfettişi Albay Roland L. Butler Jr., "Key Köprüsü'nün çökmesi şüphesiz bir kolluk kuvveti olarak karşılaştığımız en zorlu trajedilerden biridir. Yerel, eyalet ve federal kamu güvenliği ortaklarımızla birlikte pes etmeyeceğiz. Hala sevdiklerini bulup bulmadığımızı öğrenmek için bekleyen aileler var. Bu ailelerin her biri için en kısa zamanda bir sonuca ulaşmaya kararlıyız" dedi.

Editör: Haber Merkezi