Ukrayna küresel konteyner ticaretine geri dönüyor. Alphaliner'a göre Alman taşıyıcı Hapag-Lloyd bu hafta sonu Ukrayna'ya ve Ukrayna'dan konteynerli servisler sunmaya başlayan ilk ana hat operatörü olurken, Ukrayna medyası da Mediterranean Shipping Co'nun (MSC) önümüzdeki aydan itibaren Türkiye ve Ukrayna arasında bir feeder servisi başlatacağını bildiriyor.

Kızıldeniz'deki rota değişiklikleri aktarma merkezlerini vurdu Kızıldeniz'deki rota değişiklikleri aktarma merkezlerini vurdu

Merkezi Odesa'da bulunan Ukraynalı nakliye ve lojistik şirketi Iteris Feeders tarafından işletilen Romanya-Ukrayna servisine Hapag-Lloyd'un da katılacağı belirtildi.

Odesa liman altyapısı dün Rus füzeleri tarafından vuruldu. Denizcilik altyapısına yönelik tekrarlanan saldırılara rağmen, bu yıl Ukrayna'dan yapılan gemi trafiği kuru yük taşımacılığı öncülüğünde önemli ölçüde arttı. Tahıl sevkiyatlarının yanı sıra, Ukrayna'nın başta Çin'e olmak üzere demir cevheri ihracatı da son aylarda sıçrama yaptı ve hacimler savaş öncesi seviyelere geri döndü.

Editör: Haber Merkezi