Kızıldeniz'deki aksaklıklar konteyner değer ve oranlarını yükseltiyor Kızıldeniz'deki aksaklıklar konteyner değer ve oranlarını yükseltiyor

Türk Deniz Eğitim Vakfı’nın (TÜDEV), 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 7 Mart Perşembe günü gerçekleştirdi.

Genel Kurul’a, İMEAK Deniz Ticaret Odası ve Türk Deniz Eğitim Vakfı (TÜDEV)  Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Meclis Başkanı Başaran Bayrak, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiz Arıca, meclis üyeleri, TÜDEV üyeleri ve denizcilik sektörünün temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurul’da, Divan Kurulu Başkanlığına Emin Eminoğlu seçildi. 

Genel Kurulda TÜDEV Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Yönetim Kurulu 2023 yılı faaliyet raporunu sundu.

Tamer Kıran, yaptığı konuşmada, Türk Deniz Eğitim Vakfı’nın 52 kurucu üye tarafından 7 Ocak 1993’te Türk denizciliğinin ileri ülkeler seviyesine erişmesi, Türk denizciliğine hizmet etmek maksadıyla insan gücünün yetiştirilmesi ve meslek sahibi olmaları için özel öğretim kurumları açmak ve işletmek, mevcut veya açılacak denizcilikle ilgili öğretim kurumlarının gerek eğitim ve gerekse tesis açısından gelişmelerine yardımcı olmak amacıyla kurulduğunu hatırlattı. Kıran, Türk Deniz Eğitim Vakfı’nın kurs faaliyetleri sona erse de vakıf senedinde yazan amaçlar doğrultusunda başta Piri Reis Üniversitesi olmak üzere diğer denizcilik fakülteleri ve mesleki teknik anadolu liselerine yardımlara devam ettiğini söyledi.

Tamer Kıran, Piri Reis Üniversitesi’nin her geçen yıl eğitim kalitesini yükselttiğini, üniversiteye öğrencilerin ilgisinin yıllar içinde artarak devam ettiğini görmenin memnuniyetini yaşadıklarını kaydetti. Tamer Kıran, üniversitenin mali yapısı hakkında ise “Geldiğimiz nokta itibarıyla Piri Reis Üniversitesi artık gayet sağlıklı bir mali yapıya kavuşmuş olarak yoluna devam etmektedir” diye konuştu.

TÜDEV Genel Kurulu’nda yönetim ile denetim kurullarının 2023 yılı faaliyetleri ibra edildi.

Yeni faaliyet dönemine ilişkin tahmini bütçe ise onaylandı.

Editör: Haber Merkezi