Mavi bayraklı plaj sayısı arttı Mavi bayraklı plaj sayısı arttı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Trabzon’da kruvaziyer turizmi istatistikleri paylaşıldı. Ocak- ekim döneminde 15 kruvaziyer tipi yolcu gemisi ağırlayan Trabzon Limanı, 17 liman arasında 10. sırada yer aldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın paylaştığı verilere göre, 2023 yılının ocak-ekim döneminde Türkiye’nin limanlarına gelen kuruvaziyer gemileri ve yolcu sayıları belli oldu. 10 aylık dönemde ülkedeki limanlara toplamda bin 72 kruvaziyer gemisi geldi. Bu gemilerden gelen yolcu sayısı toplamda 1 milyon 393 bin 370 olarak kaydedildi. Paylaşılan verilere göre Trabzon Limanı’na ocak-ekim döneminde toplamda 15 kruvaziyer tipi yolcu gemisi geldi. Bu gemilerden Trabzon’a gelen yolcu sayısı 13, giden yolcu sayısı ise 4 olarak kaydedildi.

Trabzon Limanı 10. sırada

10 aylık dönemde Trabzon Limanına gelen kruvaziyer yolcu gemilerinden transit geçen yolcu sayısı 10 bin 611, toplam kruvaziyer yolcu sayısı ise 10 bin 628 olarak kaydedildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın kruvaziyer gemi istatistiklerine göre Trabzon Limanı, Türkiye’deki 17 liman arasında, gelen yolcu gemisi sayısı istatistikleri üzerinden 10. sırada yer aldı.

Editör: Haber Merkezi