Oramiral Tatlıoğlu'ndan İstanbul Tersanesi Komutanlığı'na ziyaret Oramiral Tatlıoğlu'ndan İstanbul Tersanesi Komutanlığı'na ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın konuyla ilgili olarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yetkililerinden talepte bulunmasıyla TCG Anadolu, önümüzdeki günlerde İzmit Körfezi’ne demirleyecek.

SİHA, Kızılelma İnsansız Savaş Uçağı, Hürjet Hafif Taarruz Helikopterinin iniş-kalkış yapabildiği, son teknoloji gelişmiş silahlara sahip TCG Anadolu için Tahir Büyükakın ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yetkilileri arasındaki görüşmeler olumlu sonuçlandı. Suda yüzebilen ve karada hareket edebilen zırhlı amfibi hücum aracı olan ZAHA’ları da taşıyan TCG Anadolu, İzmit Körfezine demirleyecek ve Kocaelilileri selamlayacak.

TCG Anadolu, Cumhuriyetin 100. yılında Kocaelililerin ve çevre illerden geleceklerin ziyaretine açılacak.

Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye’nin liman kentlerini ziyaret eden TCG Anadolu’yu Kocaeli’den ve çevre illerden yüz  binlerce kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Türkiye’nin mavi vatanda yüzen en büyük savaş gemisi, dünyanın ilk SİHA gemisi olan TCG Anadolu, Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi olarak adlandırılıyor.

Editör: Haber Merkezi