Türkiye 81 ilde yerel yöneticilerini belirlemek için dün sandık başındaydı. Yurttaşlar il, ilçe, belde ve köylerde yönetime geçmesini istedikleri isimleri belirledi.

DTO, denizcilik sektörünü iftarda bir araya getirdi DTO, denizcilik sektörünü iftarda bir araya getirdi

İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran 61 milyondan fazla yurttaşın sandık başına gittiği seçimin sonuçlarına ilişkin bir mesaj paylaştı.

Kıran, “Milletimiz, demokrasiye olan sarsılmaz bağlılığını bir kez daha ortaya koymuş, hür iradesini sandıklara yansıtarak kararını vermiştir. Seçim sonuçlarının ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyor, seçilen belediye başkanlarımızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Tamer Kıran’ın mesajı şöyle:

“Türkiye genelinde 31 Mart 2024 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri, yine dünya demokrasilerine örnek gösterilebilecek bir olgunlukta başarıyla tamamlanmıştır.

Milletimiz, demokrasiye olan sarsılmaz bağlılığını bir kez daha ortaya koymuş, hür iradesini sandıklara yansıtarak kararını vermiştir. Seçim sonuçlarının ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyor, seçilen belediye başkanlarımızı tebrik ediyorum.

Jeopolitik risklerin küresel ekonomiyi zorladığı bir süreçten geçerken, artık seçimleri geride bırakıp, birlik, beraberlikle hareket ederek hedeflerimize odaklanma, geleceğe yürüme zamanıdır.

Orta Vadeli Plan'da yer alan reformların eksiksiz hayata geçirilmesi ve enflasyonla mücadelede başarıya ulaşılması, orta ve uzun vadede ülke ekonomimizin büyüme potansiyelini ortaya çıkarmak ve toplumsal refahımızı artırmak açısından en önemli hedeflerimiz olmalıdır.

İş dünyasının temsilcileri olarak ikinci yüzyılına adım atan cumhuriyetimize olan inanç ve güvenimizle, daha çok çalışmaya, daha fazla iş, aş üreterek ülkemiz ekonomisine katkı sağlayamaya var gücümüzle devam edeceğiz.”

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi