WISTA İngiltere 50. yılını bir dizi etkinlikle kutladı WISTA İngiltere 50. yılını bir dizi etkinlikle kutladı

İçindeki 142 kişiyle birlikte Avusturya'nın Linz kentine doğru Tuna Nehri gezisine çıkan Bulgar bandıralı bir nehir yolcu gemisi, Aschach'taki kilitlerden geçişi sırasında bildirilen bir elektronik sistem arızası nedeniyle manevra kabiliyetini kaybetti ve sancak pruvası ve iskele çeyreği kilit duvarlarına çarptı. Federal polis tarafından yapılan açıklamada, nöbetçi subayın "acil durum anahtarına basarak kontrolü derhal yeniden sağlayabildiği ve bunun üzerine elektronik sistemlerin yeniden çalışmaya başladığı" belirtildi. 

Görevli gemiyi rıhtım duvarının yanına getirerek yardım çağrısında bulundu. Polis, itfaiye ve Avusturya su polisi de dahil olmak üzere çok sayıda ilk müdahale kuruluşu olay yerine geldi. 11 kişi hafif yaralanmış ve tıbbi bakıma alındı. Hafif yaralanan diğer altı kişi ise yardımı reddetti.

Gemi ve kilit duvarının her ikisi de sıyrıldı ancak ciddi bir yapısal hasar meydana gelmedi. Avusturyalı denizcilik müfettişleri "acil durum anahtarı sıfırlandıktan sonra elektronik aksamın tekrar çalıştığını" tespit etti ve geminin Linz'e doğru yolculuğuna devam etmesine izin verildi.

Editör: Haber Merkezi