İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Piri Reis Üniversitesi (PRÜ) Mütevelli Heyeti Başkanı Tamer Kıran ve beraberindeki heyet Katar MGNA Deniz Harp Okulu Mezuniyet Törenine katıldı.

Fethiye açıklarında tekne arızalandı Fethiye açıklarında tekne arızalandı

Al Ruwais’teki Katar Deniz Harp Okulu kampüsünde, Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamad Al Sani’nin katılımıyla dün gerçekleştirilen törene, Tamer Kıran ile birlikte PRÜ Rektörü Prof. Dr. Nafiz Arıca, Mütevelli Heyet Üyeleri Metin Ataç, Dr. Özkan Poyraz, Prof. Dr. Mustafa İnsel ve öğretim görevlileri de katıldı.

Katar Silahlı Kuvvetleri ile Piri Reis Üniversitesi arasında 2018 yılında imzalanan iş birliği anlaşmasına dayalı olarak, Piri Reis Üniversitesi tarafından Katar MGNA Deniz Harp Okulu’nda akademik eğitim verilen Katar Deniz Kuvvetleri bağlısı 63 Deniz Teğmeni mezun oldu. PRÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Kıran ve Rektör Prof. Dr. Nafiz Arıca, tören öncesinde ve sonrasında Katarlı yetkililerle iş birliğine ilişkin görüşmeler gerçekleştirdi.

Tamer Kıran ve beraberindekiler törenin ardından Doha’da Türkiye’nin Katar Büyükelçisi Dr. M. Mustafa Göksu’ya da nezaket ziyaretinde bulundu.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi