Deniz taşımacılığının önde gelen şirketlerinden Hapag-Lloyd, Kızıldeniz'deki gemilere yönelik Husi saldırıları nedeniyle bir sonraki duyuruya kadar gemilerini Ümit Burnu çevresine yönlendirmeye devam edeceğini ancak bu rota değişiminin iş üzerindeki etkisini hafifletmek için Suudi Arabistan üzerinden kara koridorları açtığını duyurdu.

Hapag Lloyd'dan yapılan açıklamada, "Durumu sürekli olarak izlemeye ve gözden geçirmeye devam ediyoruz. Durum değişir değişmez ve tekrar güvenli hale gelir gelmez, gemilerimizi Kızıldeniz ve Süveyş Kanalı üzerinden yönlendireceğiz" denildi.

Şirket, web sitesinde müşterilerine yaptığı daha önceki bir açıklamada, Cidde çıkışlı okyanus servislerine Jebel Ali, Dammam ve Jubail'den kara bağlantıları sunacağını söyledi.

Açıklamada, "Amacımız, Kızıldeniz'deki durum normale dönene kadar bu beklenmedik kapanmanın üstesinden gelmek için uygun bir acil durum çözümü sağlamaktır"ifadeleri kullanıldı.

Şirket, Süveyş Kanalı üzerinden normal sevkiyatın yeniden sağlanıp sağlanamayacağını düzenli aralıklarla değerlendiriyor.

Hapag-Lloyd düzenli olarak malların karayolu ya da demiryolu ile limanlardan daha içerilere taşındığı lojistik hizmetleri sunuyor.

Navlunda artış sürüyor Navlunda artış sürüyor

Nakliye şirketinin Orta Doğu bölgesinde 55 limanı ve 53 iç terminali bulunuyor.

Editör: Haber Merkezi