Bakü Shipping Dinner’da 'İnsan Kaynakları ve Personel Yönetimi' konferansı Bakü Shipping Dinner’da 'İnsan Kaynakları ve Personel Yönetimi' konferansı

Her yıl düzenlenen zirve toplantısı, bu yıl Barcelona’da 4-7 Haziran’da gerçekleşiyor. 1885 yılında kurulan ve 1900’den fazla üyeye sahip 100’den fazla ülkenin mensubu olan Uluslararası Taşımacılık Birliği (UITP) zirvesinde toplu taşıma ve ulaşımın geleceği hakkında konuşmalar yapıldığı ifade edildi.

Bu alandaki yenilikler ve çözümlerin ön plana çıktığı zirvede Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği’nin 2023 – 2025 Suyolu Taşımacılığı Komitesi Başkanı olarak seçildi.

Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş’ın başkanlığını yürüteceği komite, deniz ulaşımının sürdürülebilir ve kentsel toplu taşıma sisteminin bir parçası olarak tam rolünü oynamasını hedefliyor. UITP, toplu taşımanın ve çalışanlarının şehirlere hayat vermeye devam etmesini sağlamak için tüm sektörü desteklemeyi sürdürüyor.

Denizin payının arttırılması ve karbon salınımın azaltılması üzerindeki etkilerini anlatan Dedetaş, Su kaynaklı operasyonlardaki üyeleri bir araya getiren Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği Suyolu Taşımacılığı Komitesi, farkındalığı artırmayı, suyoluyla taşınan ve toplu taşıma standart ve hizmetlerini iyileştirmeyi ve erişilebilirlik, yerel çevre, sistem entegrasyonu, güvenlik ve terminal tasarımı gibi konularda bilgi alışverişinde bulunarak bilgi geliştirmeyi amaçladıklarını anlattı.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi