18 Mayıs, Uluslararası Denizcilik Örgütü’nün (IMO) kararıyla 2021 yılından bu yana Uluslararası Denizci Kadınlar Günü olarak kutlanıyor.

Sektörün genç isimlerinden IVS Denizcilik Kurucu Ortağı Sim Gülle, paylaştığı bir mesajla Uluslararası Denizci Kadınlar Günü’nü kutladı.

İkinci el tanker fiyatları istikrarını koruyor İkinci el tanker fiyatları istikrarını koruyor

Gülle, “Denizlerin engin maviliklerinde, güçlü ve kararlı adımlarla ilerleyen tüm denizci kadınlarımızın 18 Mayıs Denizci Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Denizcilik sektörü, tarih boyunca erkek egemen bir alan olarak görülmüş olsa da, kadınların azmi ve başarısıyla bu algı her geçen gün değişiyor. Bugün, denizcilik sektöründe aktif olarak çalışan bir kadın olarak, denizlerdeki zorluklara göğüs geren, okyanusların enginliğinde cesaretle yol alan tüm kadın meslektaşlarımla gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Kadınların denizcilikteki varlığının artmasının, sektöre taze bir soluk ve farklı bir bakış açısı kazandırdığını vurgulayan Gülle, “Her birimiz, dalgaların arasında yeni ufuklara yelken açarken, bu güçlü dayanışma ve birliktelik sayesinde daha da ileriye gideceğimize inanıyorum. Denizlerdeki yolculuklarımızda bizlere ilham veren, destek olan ve omuz omuza mücadele ettiğimiz tüm denizci kadınlarımıza teşekkür ederim. Sizler, denizlerin gerçek kahramanlarısınız. Bu özel günde, tüm emeklerinizin ve başarılarınızın takdir edildiğini bilmenizi isterim. Hep birlikte daha aydınlık yarınlara yelken açmak dileğiyle...” dedi.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi