Abdülvahit Şimşek, sektördeki yolculuğunu TEDx'te anlattı Abdülvahit Şimşek, sektördeki yolculuğunu TEDx'te anlattı

Yalova Altınova Tersaneler Bölgesi’nde yapılan törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve önceki dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Altınova Yalova Belediye Başkanı Metin Oral, Ak Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Ak Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Türkiye Gemi, Yat ve Hizmetleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Seven, Yalova Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. Yönetim Kurulu Şükrü Fazıl Uzun ve çok sayıda davetli katıldı.

İstiklal Marşı ile başlayan törenin açılış konuşmasını Seapower Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Boran yaptı. Boran, konuşmasına katılım sağlayan tüm davetlilere ve sektörden tebrik mesajı gönderen tüm firmalara teşekkür ederek başladı. Seapower Ar-Ge ve İnovasyon Tesisi hakkında bilgilendirme yapan Boran:

‘’ Temellerini geçtiğimiz yıl attığımız ve bir yıl gibi bir sürede ilk etabını tamamladığımız Ar-ge ve İnovasyon tesisimiz tam olarak 3 ay sonra üretime bu tesiste başlayacak olup, dünya ile yarışacak bir altyapı ve teknoloji üssü haline gelecektir’’

Yetişmiş Ara Eleman Sorununun Çözüm Ortağı Olacağız

‘’Sektörümüzün en büyük problemlerinden biri olan yetişmiş ara eleman sorununa çözüm üretmek adına aynı zamanda eğitim tesisi olarak hizmet verecek olan Ar-ge ve inovasyon tesisimiz bir nebze olsun sorunun çözüm ortağı olacaktır. Bu konuda bize ön ayak olacak olan Teknoloji ve yardımlaşma derneğimiz TEKYADER faaliyete geçirdik.’’ dedi.

Açılış konuşmaları ve plaket takdiminin ardından Altınova İlçe Müftüsü Ümit Kartal’ın dualarıyla tesisin kurdele kesim merasimi yapıldı.

Sektörün yeni enerji üssü olarak değerlendirilen Seapower Ar-ge ve İnovasyon Tesisi, 5000 metrekare kapalı alana sahip ve bünyesinde SMD teknolojilerini bulunduracak.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi