Yeni sahipleri tarafından BB ELECTRA olarak adlandırılan çevre dostu römorkör, Robert Allan Ltd'nin Sanmar'a ve Buksér og Berging’e özel olarak tasarlandı.

Yenilikçi ve teknolojik ilerlemenin ön saflarında yer almaktan gurur duyduklarını açıklayan Sanmar, 2014 yılında dünyanın ilk LNG yakıtlı römorkörünü; 2017 yılında dünyanın ilk uzaktan kumandalı römorkörünü; 2019 yılında dünyanın ilk hidromekanik hibrit (AVD) römorkörünü ve şimdiye kadar altı adet ElectRA Serisi Elektrikli Römorkörleri'ni geliştirilerek uluslararası operatörlere teslim etti.

Sanmar Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gürün şunları söyledi: "Robert Allan dizaynları ile son 30 yılın en önemli römorkörlerini inşa ettik. Yeni ileri teknolojiler kullanıldıkça ve alternatif yakıtlar ortaya çıktıkça, bu işbirliği daha da güçlenerek devam edecektir. İnovasyon her zaman ilişkimizin merkezinde yer almıştır. Aynı dizaynerde300 teslimat muhteşem bir kilometre taşıdır."

Robert Allan Ltd. Başkanı ve CEO'su Mike Fitzpatrick şunları kaydetti: "Robert Allan Ltd, geçtiğimiz 30 yıl boyunca Sanmar Denizcilik’in başarısında rol oynamış olmaktan gurur duymaktadır.  Birlikte 300 romörkörü başarıyla inşa etmiş olmak, her iki tarafın da birbirine duyduğu karşılıklı saygı ve güvene dayanan bir başarıdır.  Projelerde nadir de olsa sorunlar çıktığında, her iki taraf da soruna odaklanma aşamasını atlamış ve doğrudan sorun çözme aşamasına geçmiştir. İşte bu, uzun süreli iş ilişkilerinin nasıl kurulduğunun bir örneğidir. Sanmar'daki dostlarımızı bu başarılarından dolayı en içten dileklerimizle kutluyor ve yakın bir gelecekte 400. ve 500. gemileri kutlamak için sabırsızlanıyoruz."

Alternatif yakıtlı yeni inşa sözleşmeleri dört ayda yüzde 48 arttı Alternatif yakıtlı yeni inşa sözleşmeleri dört ayda yüzde 48 arttı

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi