Polisan Holding'te 2000'de proje yöneticisi ve teknik müdür olarak göreve başlayan ve 23 yılda grup bünyesinde birçok önemli görev üstlenen Denizhan, 1 Nisan itibarıyla Poliport'un genel müdürlüğüne getirildi.

Poliport'un yeni dönem planlamaları hazır

Türkiye'nin liman işletmeciliği alanındaki ihtiyaçlarına cevap oluşturmak amacıyla 1971'de kurulan Poliport, gerçekleştirdiği kapasite artışı ve alt yapı yatırımlarıyla Kocaeli Körfez Bölgesi'nin lider liman terminali haline geldi. Kapasite artırımı, alt yapı yenileme ve dijitalleştirme yatırımlarımız 2023'te de bütün hızıyla devam edecek. Halihazırda 272 bin metreküp olan sıvı yük tank çiftliğinde 55 farklı kimyasal madde depolanıp elleçlenmekte. Burada hedeflenen kapasite miktarı 436 bin metreküp. Tank çiftliğini genişletmeye yönelik takvim planlamaya uygun devam edecek. Kuru yük depolama tarafında ise ağırlığı alüminyum, rulo sac, pik demir, levha sac gibi katma değeri yüksek ürünlere vermeyi, dolayısıyla ürün portföyümüzü değiştirmeyi hedeflemekteyiz. Yanı sıra kura yükte yıllık elleçleme kapasitemiz 5 milyon ton olduğu halde, bu rakamın altında kalıyoruz, bu durumu değiştirmeye yönelik yeni projeler olacak. Limandaki iş süreçlerinin takibini dijital alt yapıya kavuşturan, müşteriye de sürecin içine alan, böylece hız ve verimliliği artıran AION otomasyon sisteminin son faz çalışmaları 2023'te tamamlanacak. Sistemin tam ve eksiksiz uygulanması operasyonel karlılık üzerinde maksimum etki yaratılacak.

İskele sahasının yıllık gemi kabul kapasitesinin 1.500 olduğunu, 2022'de güçlendirme ve yenileme çalışmalarının başladığını, buradaki işlerin plana uygun şekilde 2023'te de devam edilecek.

Denizcilerin terk edilme vakalarındaki artış IMO'nun gündeminde Denizcilerin terk edilme vakalarındaki artış IMO'nun gündeminde

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi