itanik'in enkazına turistik sefer düzenlerken Titan adlı denizaltısı patlayarak 5 kişiye mezar olan OceanGate şirketi tüm sefer ve ticari faaliyetlerini durdurduğunu duyurdu. 

Şirketin internet sitesinde kırmızı puntolarla yazılan bilgilendirme mesajında "OceanGate tüm keşif ve ticari faaliyetlerini askıya almıştır" denildi. OceanGate, Atlas Okyanusu'nun kuzeyinde bir asrı aşkın süredir batık halde bulunan Titanik'e Haziran 2024 için iki sefer planlamıştı.

18 Haziran'da gemi ile irtibatın kaybedilmesinden dört gün sonra Titanik'in enkazının baş kısmına yaklaşık 500 metre mesafede patlayan denizaltıdan parçalar bulunmuş ve bu parçalarda insan kalıntılarına rastlanmıştı.

Kıyı Emniyeti şehit ve gaziler için İstanbul Boğazı’nda gösteri yaptı Kıyı Emniyeti şehit ve gaziler için İstanbul Boğazı’nda gösteri yaptı

Olayda ihmal olduğuna dair iddialar şirketin sahibi ile uzmanlar arasında yapılan e-posta yazışmalarının ortaya çıkması ile daha da artmıştı. Kazanın nedeni hakkında Amerikalı ve Kanadalı uzmanlar soruşturma başlatmıştı.(euronews)

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi