"Nakliye kesintileri nedeniyle transit petrol rekor seviyelere ulaştı" "Nakliye kesintileri nedeniyle transit petrol rekor seviyelere ulaştı"

AXS Marine'in verilerine göre, 30.487 gemiden oluşan toplam küresel dökme yük, tanker ve konteyner filosunun şimdiye kadar yalnızca %3'ü veya 915 gemisi çift yakıtlı tahrik sistemi ile donatılmış durumda. AXS Marine istatistikleri, denizcilikteki en büyük sektör olan kuru yük gemilerinin çift yakıt teknolojisine yatırım yapma konusunda şimdiye kadar en isteksiz sektör olduğunu gösteriyor.

Clarksons Research verileri, geçen yıl sipariş edilen yeni inşa kapasitesinin yaklaşık %45'inin alternatif yakıt içerdiğini ve sipariş defteri tonajının toplam payının ilk kez %50'nin üzerine çıkmasına yardımcı olduğunu gösteriyor.

Kargonun yakıt olarak kullanılabildiği LNG taşıyıcıları ve VLGC'ler dışındaki en güçlü alım, şu anda sipariş defterinin %61'ini oluşturan konteyner sektöründe ve %90'dan fazla olan araba taşıyıcılarında gerçekleşti. Dökme yük gemileri için sipariş defteri sadece %10, tankerler için ise %19 oranında.

Editör: Haber Merkezi