KTÜ Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü Mezunları Derneği üyeleri derneğin 10. yılını düzenlenen gecede bir araya gelerek kutladı.

Deniz kazaları tüm zamanların en düşük seviyesinde Deniz kazaları tüm zamanların en düşük seviyesinde

Derneğin gecesine üyelerin dışında, denizcilik sektörünün paydaşları da katıldı.

Gecede konuşan KTÜ Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sevinç Körüklü, “Bu göreve gelirken tek bir amacım vardı: Her bir mezunumuzun başarılarını kutlamak, ön plana çıkarmak ve hepsiyle gurur duymak. Türk denizciliğine yöne veren eşsiz makamlarda sizleri görmekten gurur duyuyoruz” dedi.


Sevinç Körüklü

Körüklü, konuşmasında öğrencilerin bakış açısını geliştirerek kariyerlerine katkıda bulunmak için çalışmalar yaptıklarını da belirtti.

Sektördeki kadın çalışanların varlığına dikkat çeken Başkan Körüklü, “Yönetim kurulundaki kadın çoğunluğumuzla, gemide, ofiste, sahada, denizcilik işletme ve sektöründe çalışan her bir kadın meslektaşımızı selamlıyoruz” ifadelerini kullandı.

KTÜ Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Mezunlar Derneği Onursal Üyesi Prof. Dr. Ersan Başar da yaptığı konuşmada derneğin 10. yılını mezunlarla birlikte kutlamaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.


Ersan Başar

Derneğin 10. yıl dönümü gecesinde yapılan konuşmaların ardından önceki dönem yönetim kurulu üyeleri ile birlikte geceye sponsor olan firmalara teşekkür plaketi verildi.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi