Türkiye’nin köklü denizcilik eğitimi kurumlarından Karadeniz Teknik Üniversitesi Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı mezuniyet törenini gerçekleştirdi.

5 Temmuz Cuma günü düzenlenen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemil Rakıcı, Denizcilik Genel Müdürü ve aynı zamanda bölüm mezunu Ünal Baylan, KTÜ DUİM Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sevinç Körüklü, GEMİMO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Canca, Türkiye Denizcilik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Arif Bostan, TÜRKKAPDER Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Akbulut, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Trabzon Temsilcisi Turan İzmirli, Trabzon Bölge Liman Başkanı Ahmet Turgay Okur, Trabzon Liman İşletme Müdürü Mustafa Sula, dekan yardımcıları, akademik personel ve mezun öğrenciler ile çok sayıda firma temsilcisi ile katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından protokol konuşmalarıyla başladı. Törende fakülte birincisi, mezun öğrenciler adına bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından öğrencilerin flama değişimi gerçekleşti. Mezunlar diplomalarını alırken dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Mezuniyete katılan tüm sektör temsilcilerine, kurum ve kuruluşlara plaket takdimi yapıldı. Tören, mezuniyet kütüğüne birincilik plakartının çakılması ile tamamlandı.

Törende yapılan açıklamada, “Çıkacakları uzun yolculukta yeni mezun denizcilerimizi kutluyor, rüzgarlarının sakin pruvalarının neta olmasını diliyoruz” denildi.

Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öncülüğünde MarSaT Projesi Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öncülüğünde MarSaT Projesi

Mezuniyet törenine katılan diğer isimler şöyle:

Trabzon Deniz Komutanı Dz. Alb. İbrahim Hakkı Er, Trabzon Liman İşletme Müdürü Mustafa Sula, Adamar Denizcilik temsilcileri Nihat Karabiber ve Mevlüt Oral, Ankachart temsilcisi Şinasi Onur, Arkas Denizcilik temsilcisi Ferit Gökdeniz, Beşiktaş Denizcilik temsilcisi Adil Kâmil Özkan, Beykim Denizcilik temsilcileri Serdar Gür ve Mikail Şen, Blue Fin Crewing temsilcisi Saygın Suner, DFDS Denizcilik temsilcisi Uğur Demir, Genel Denizcilik temsilcileri Ayşe Karakoyun ve Aykut Saral, Kıran Denizcilik temsilcileri Yaşar Biber ve Tolga Küçükceran, Kuzey Sigorta temsilcisi Hakan Şahbaz, Lucent Denizcilik temsilcileri Gökhan Bağış ve Tolga Çakır, Onn-Shipping temsilcisi Sinan Cangül, Scot Tanker temsilcisi Kaan Güler, SPARK Gemi İşletmeciliği temsilcisi İbrahim Örnekoğlu, Susesea Denizcilik temsilcileri Yunus Ensar Aksu ve Murat Sakaoğlu, YMN Tanker temsilcileri Menduh Aydın ve Muhsin Demir, Zenith Gemi İşletmeciliği temsilcisi Pınar Curnal Lök, Yasa Tanker temsilcisi Kadir Özkan, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ali Muzaffer Feyzioğlu.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi