Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. KOSDER Başkanı Hakan Çendik imzalı mesajda, Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıkılarak milli şuur ile hür ve bağımsız yaşamayı kendine şiar edinmiş nesiller yetiştirmenin en önemli gaye olması gerektiği belirtildi.

Karadeniz'de petrol sızıntısına müdahale için eylem planı Karadeniz'de petrol sızıntısına müdahale için eylem planı

KOSDER'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında şu ifadeler yer alıyor:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığı ve önderliğiyle30 Ağustos 1922’de kazanılan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi asırlar boyu istiklalinden ödün vermeyen büyük ulusumuzun yeniden doğuşunun müjdecisi olmuştur. Kahraman Türk ordusunun ve yüce milletimizin üstün gayreti ve milli mücadele ruhunun sonucu olan bu zafer, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz liderliği ve vizyonuile kazanılmıştır.

Türk milletinin vatan sevgisinin, bağımsızlığından ödün vermeyişinin ve bitmek tükenmek bilmeyen azminin en bariz göstergesi olan “Büyük Zafer” ayrıca genç Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına vesile olmuştur. Bu zafer bizlere; 100. yılını kutladığımız, demokrasimiz ile özgürlüğümüzün teminatı olan, halk iradesine ve ulus egemenliğine dayanan Cumhuriyetimize sahip olmanın onur ve mutluluğunu yaşamamızın önünü açmıştır.Büyük Önder Atatürk’ün engin öngörüsüyle başlattığı bu bağımsızlık hareketi, Cumhuriyetin kazanımlarıyla birlikte ulusumuza demokratik, laik ve aydınlık bir gelecek inşa etmiştir. 

Türk milletinin bu topraklar üzerinde sonsuza dek hür yaşamasının yolunu açan ve milletimizi bir aydınlanma çağına taşıyan bu zaferin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıkarak, milli şuuru, hür ve bağımsız yaşamayı kendine şiar edinmiş nesiller yetiştirmek en önemli gayemiz olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bu kıymetli zaferin mimarı başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzerekahraman silah arkadaşlarını, kutsal vatanımız ve şanlı bayrağımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum."

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi