Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) heyeti, Malta Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu WalterMallia’ya bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Heyette; KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çendik, Başkan Yardımcısı Begüm Birben, Genel Sekreter Neslihan Torlak Gönençer, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Avni Şan ve Hüseyin Uysal yer aldı. 

3 Temmuz Pazartesi günü konsolosluk binasında yapılan görüşmede; Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çendik kabullerinden ve misafirperverliklerinden ötürüBaşkonsolosWalterMallia’ya teşekkür ederek şunları kaydetti: “Malta Cumhuriyeti’nin bayrağını taşıyan Türk sahipli gemilerimizin sayısı hatırı sayılır bir orana ulaşmış durumda.  Bu durum; Türk denizcilik sektörü için Malta Cumhuriyeti’nin stratejik önemininoldukça yüksek olduğunu gösteriyor. KOSDER olarak gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretle; ikili ilişkilerimizi daha da geliştirerek Başkonsolos Sayın Mallia ve değerli ekibiyle önümüzdeki süreçte iş birliği içerisinde olmayı hedefliyoruz.”

Gemi insanlarının ve firma temsilcilerinin vize konusunda yaşadıkları problemlerin de gündeme geldiği görüşmedeBaşkan Hakan Çendik, KOSDER olarak Türk sahipli koster gemilerinin bayraklarını taşıdıkları ülke temsilciliklerine ziyaretlerin devam edeceği bilgisini aktardı. 
Görüşme sonunda Hakan Çendik Başkonsolos WalterMallia’ya eski İstanbul siluetinin yer aldığı el yapımı bir tablo hediye etti. 

IMO 2025 Dünya Denizcilik Günü temasını belirledi IMO 2025 Dünya Denizcilik Günü temasını belirledi

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi