Türk P&I Sigorta’nın kuruluşuyla birlikte teknik müdür olarak göreve başlayan Kaptan Değer Pamuk, Ocak 2022’de Teknik Grup Müdürü olarak göreve gelmişti. Kaptan Pamuk’un Ocak ayı itibarıyla Teknik ve Hasardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandığı bildirildi.

1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesinden mezun olan Değer Pamuk, Zihni Denizcilik bünyesinde 12 yıl boyunca Güverte Zabiti, 2. Kaptan ve Gemi Kaptanı, ardından 6 yıl boyunca sırasıyla Emniyetli Yönetim Sistemi Müdürü, Operasyon Müdürü ve Genel Müdür olmak üzere toplam 18 yıl görev yaptı.

Pamuk, 2008 yılında Kalimbassieris Maritime firmasına katılarak özellikle risk önleme, karaya oturma, çatma/çatışma ve bazı bayrak devleti sörveylerinden sorumlu olarak hizmet verdikten sonra, 2009 yılından itibaren uluslar arası P&I kulüplerinin pek çoğunun temsilciliğini ve ardından P&I Departman Müdürlüğünü üstlendi.

Çendik: Türk denizciliği, lider denizci devletler arasında yerini alacaktır Çendik: Türk denizciliği, lider denizci devletler arasında yerini alacaktır

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi