İstanbul'dan Rusya'nın Tuapse şehrine gidecek olan New Siam isimli yük gemisine kılavuzluk hizmeti vermek için giden kaptan Oğuz Kök ve beraberindeki bir denizci güverteye çıkmaya çalışırken denize düştü.

Kazada kılavuz kaptan Oğuz Kök hayatını kaybetti.

Denizcilik Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "İstanbul Boğazında kılavuzluk hizmeti vermek için transfer botunda bulunan iki denizcimiz denize düşmüş, hemen hastaneye ulaştırılan denizcilerimizden kılavuz kaptan Oğuz Kök hayatını kaybetmiştir. Mesai arkadaşımıza Allah'tan rahmet, ailesine ve camiamıza baş sağlığı dileriz" denildi.

Bakan Uraloğlu: "Denizcilik camiasının başı sağ olsun"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu da sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Uraloğlu, "Görevi başında şehit düşen Kılavuz Kaptanımız Oğuz Kök’e Allah’tan rahmet, ailesine baş sağlığı; yaralanan denizcimize ise acil şifalar diliyorum. Denizcilik camiasının başı sağ olsun" dedi.

Türkiye ile Romanya arasında Ro-Ro hattı kuruluyor Türkiye ile Romanya arasında Ro-Ro hattı kuruluyor

Tamer Kıran'dan baş sağlığı mesajı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran da hayatını kaybeden Kök için baş sağlığı mesajı paylaştı. Kıran mesajında, "İstanbul Boğazı güney girişinde bir gemiye kılavuzluk hizmeti veren transfer botundan denize düşerek vefat eden Kılavuz Kaptan Oğuz Kök’e Allah’tan rahmet, ailesine ve denizcilik camiasına baş sağlığı dilerim" ifadelerini kullandı.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi