Uluslararası mahkemeden okyanuslarla ilgili karar Uluslararası mahkemeden okyanuslarla ilgili karar

İsrail ve Filistin arasındaki savaş bir İtalyan konteyner hattını durma noktasına getirdi. Alphaliner, Kalypso di Navigazione ile Zhonggu Shipping arasında, Çinli tonaj sağlayıcısının 2 bin 518 TEU'luk dört gemisinin İsrail'e yanaşmasına izin vermemesi nedeniyle bir charter anlaşmazlığının çıktığını bildirdi.

Gemiler, Kalypso'nun Asya'yı Akdeniz'e bağlayan Marco Polo servisinde konuşlandırılmıştı. Zhonggu Shipping, Kalypso'nun daha önce döngüdeki ilk ithalat çağrısı olan ve Kalypso'nun kalan son hizmeti olan İsrail'e uğramasını yasakladığından, bir aydır Kızıldeniz ve Pearl Nehri Deltası'nda demirli şekilde bekliyor.   

Kalypso, covid salgını sırasında Asya-Avrupa ticaretine giren İtalyan forwarding şirketi RifLine'ın liner taşımacılık yan kuruluşudur.

Alphaliner son haftalık raporunda Kalypso'nun alternatif bir charter pazarı gemisi aradığı bildirilirken, "Kalypso ve Zhonggu arasındaki anlaşmazlık hala çözülmedi ve muhtemelen tahkime gidecek, bu da anlaşmaların zamanından önce feshedilmesine yol açabilir" dedi.

Editör: Haber Merkezi