Nakliye ve ticaret ağı büyüdükçe Rusya petrol gelirlerini artırıyor Nakliye ve ticaret ağı büyüdükçe Rusya petrol gelirlerini artırıyor

İran Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı Ali Rıza Tangsiri yaptığı açıklamada, Amerikan gemilerinin Basra Körfezi'nde 'rasyonel' hareket etmeleri gerektiğini çünkü füze menzilinde olduklarını söyledi.

İran Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı, Amerikan gemilerinin Orta Doğu bölgesindeki varlığını diğer taraflara destek sağlamanın bir yolu olarak değerlendirerek İran'ın bu gemilerin tüm hareketlerini takip eden fotoğraf ve video teknolojisine sahip olduğunu vurguladı.

Bu konuya ilişkin gelişmeleri Sputnik'e yorumlayan Araştırmacı ve İran Uzmanı Dr. Muhammed Garavi şu açıklamalarda bulundu:

"İran İslam Cumhuriyeti, özellikle Kasım Süleymani suikastının ardından, Amerikan işgalini bölgeden tasfiye için büyük bir stratejiyi uygulamaya koydu. Basra Körfezi suları da aynı çerçeveye giriyor, dolayısıyla İran da bir bakıma sadece Basra Körfezi sularında değil, tüm bölgede ABD'ye uyarı üzerine uyarı yayımlıyor. Bu da Amerika Birleşik Devletleri'nin bu bölgede istenmediği görüşünü destekliyor."

Editör: Haber Merkezi