İTÜ-GİMDER’in Geleneksel Mezunlar Günü 26 Mayıs’ta İTÜ-GİMDER’in Geleneksel Mezunlar Günü 26 Mayıs’ta

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Yönetimi, Murat Kıran'ın başkanlığında GİSBİR’in Tuzla'daki merkez binasında bir araya gelerek toplantı yaptı.

Sektörle ilgili gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantının hemen ardından GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran açıklamalarda bulundu. Kıran, “Bizim en çok önem verdiğimiz konulardan biri olan insan kaynakları sıkıntısı noktasında takım radikal kararlar alma kararı verdik. Daha aktif olmamız gerektiğini düşünüyoruz çünkü tüm sektörlerde olduğu gibi bizim sektörümüzde de insan kaynakları noktasında birtakım problemler söz konusu. Çok hızlı büyüdük. Bu hızlı büyümeye endeksli insan sayımızı kalifiye insan noktasında artıramadık. Bunu da çözeceğiz inşallah, birtakım tedbirler aldık. Nasıl yaparız diye bu işleri iyi bilen hocalarımızdan görüşler alacağız. Tek başımıza başarabileceğimiz bir iş değil. Kamudan ve belediyelerden eğitimler konusunda destek almak için çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.

Başkan Murat kıran, kız çocuklarının sektöre kazandırılmasına yönelik bir düşüncesinden bahsederken, “Benim bir hayalim var, onu gerçekleştirirsek çok mutlu olacağım. Özellikle ortaokul ve liseden sonra evde oturmak zorunda olan kız çocuklarımızı sektörümüze nasıl kazandırabiliriz konusunu tartıştık. Başarırsak, ülke ekonomisine, aile ekonomisine ve katkıları olur. Çünkü bizim sektörümüzde de bu çocuklarımızın yapabileceği çok güzel işler var. İnşallah onu da bir şekilde başarırız” şeklinde konuştu.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü de kutlayan Kıran, “2 kız çocuk babası olarak öncelikle çok kıymetli annemin, eşimin, çocuklarımın başta olmak üzere tüm kadınların günün kutluyorum. Allah hepsini sağlıklı nicelerine kavuştursun. Rahmetli olanlara da Allah'tan rahmet diliyorum.

Kaynak: Gisbir TV

7DENİZ

Editör: Cengiz Tepebaş