Bahadır Tonguç’un başkanlığını yürüttüğü Institute of Chartered Shipbrokers (İmtiyazlı Deniz Brokerleri - ICS) Türkiye Şubesi, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen etkinlikle açılışını gerçekleştirdi.

Açılış etkinliğine ICS Başkanı Luis Bernat, Başkan Yardımcısı Robert Hill, ICS Hollanda Şubesi Başkanı Rod Schlick, İngiltere Doğu Avrupa ve Orta Asya Ticaret Müsteşar Yardımcısı Ben Aldred, Gemi Brokerleri Derneği Başkanı İsmail Şahin, KOSDER Başkanı Hakan Çendik, DenizTemiz Derneği/ TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Kaptanoğlu ile İngiltere’den temsilciler ve ICS Türkiye üyeleri katıldı.

ICS’in Türkiye Şubesi Başkanı Bahadır Tonguç, şubenin 4 yıl önce kurulduğunu, açılışının da Londra’da yapıldığını ancak Covid-19 pandemisi nedeniyle kutlamasının bugün gerçekleştiğini söyledi.

7DENİZ’e konuşan Bahadır Tonguç, Türk denizciliğinin her zaman büyük bir potansiyel taşıdığını ve sürekli ilerleme kaydettiğini vurguladı.

“ Biz duygusal bir halkız, etkileşim içinde olmayı severiz” diyen Tonguç şöyle konuştu: “Denizcilik örgütleri, odalar olarak da ahenk içinde çalışırız, bu şekilde güç kazanırız. Aksi halde bireyselleşirsiniz parçalanır, dağılırsınız. Biz de bunu iyi bildiğimiz için beraber olmayı, güçlü bir etkiyi yaratmayı seçmişizdir. ICS Türkiye her zaman güçlü şekilde yoluna devam edecektir.”

Tonguç, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran’a, Gemi Brokerleri Derneği Başkanı İsmail Şahin’e, Vapur Donatanları Derneği ile diğer denizcilik örgütlerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Etkinlikte ICS yöneticileri de birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından konuklara plaket verildi.

Bahadır Tonguç


Luis Bernat

Gemi geri dönüşümü baskılarla karşı karşıya Gemi geri dönüşümü baskılarla karşı karşıya


İsmail Şahin

Özlem Çoban-Neval Yalvaç /7DENİZ

Editör: Haber Merkezi