Almanya merkezli Hendsolt, bir modernizasyon programı kapsamında Güney Amerika’daki bir ülkenin donanmasına SERO250S denizaltı periskopu tedarik edecek.

Şimdiye kadar Tip 209 serisi iki denizaltı yine Hensoldt tarafından SERO 40 Stab tipi periskoplarla donatılmıştı. Yeni anlaşmayla şirket, Type 209 denizaltılarının SERO 40 periskopunu SERO250S ile değiştirecek. Ayrıca anlşmanın tutarının beş milyon avronun üzerinde olduğu da açıklandı.

SERO250S sistemlerinin denizaltılara entegrasyonu, denizaltılara ilk kez gece görüş yeteneği kazandıracak ayrıca dijitalleşmeye ve hizmet ömrünün uzatılmasına önemli ölçüde katkı sağlayacak.

SERO250, standart olarak yüksek tanımlı ve düşük seviyeli ışık kameralarını içeren gelişmiş optiklerle donatılmıştır. Gece görüş özelliği, ek bir kızılötesi (IR) kamera ile sağlanır.

SERO250S ayrıca aktif lazer ve pasif stadiametrik mesafe bulma ile donatılmıştır. Bu, denizaltıların değişen operasyonel koşullara kolayca uyum sağlamasına ve keşif, gözetleme ve istihbarat toplama için karmaşık gereksinimleri karşılamasına olanak tanır.

SERO 250’nin bir saldırı ve arama versiyonu, SERO 250 A ve SERO 250 S mevcuttur. Entegrasyonu kolaylaştırmak için, tüm SERO250 varyantları bağımsız bir sistem olarak çalıştırılabilir veya mevcut (veya yenilenmiş) savaş yönetim sistemlerine entegre edilebilir. Periskop sistemi, kullanıcının yüzey ve hava aktivitesini izlemesine, navigasyon verilerini toplamasına ve hedefleri tespit edip tanımlamasına olanak tanır.

ABD Gazze iskelesini 2 haftalık onarımın ardından açtı ABD Gazze iskelesini 2 haftalık onarımın ardından açtı

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi