Gemi Brokerleri Derneği’nin geleneksel yıl sonu buluşması yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Şahane Cabaret Bostancı’da düzenlenen geceye İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Başaran Bayrak, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Barış Türkmen, dernek üyeleri, armatörler, hukukçular, öğrenciler ve denizci STK temsilcileriyle çok sayıda denizci katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını GBD Başkanı İsmail Şahin yaptı. Şahin, Türkiye ve dünyada önemli gelişmelerin yaşandığı 2023’ü geride bırakırken yeni yıl temennilerini paylaştı.

Şahin şunları söyledi:

“Geride bıraktığımız yılda büyük bir mutlulukla kutladığımız cumhuriyetimizin 100. yılında cumhuriyeti kuran başta ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz. 2023 yılı sektörümüzde derin etkiler bırakan, çok önemli olayların yaşandığı bir yıl oldu. Yeni yılda tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntıların aşılmasını, Orta Doğu ve Ukrayna’da yaşanan savaşların sona ermesini diliyoruz.”

GBD’nin denizcilik dünyasında ve uluslararası camiada etkin bir dernek olduğunu söyleyen Şahin “Bu sene de her zamanki gibi üyelerimizin desteğiyle çok çalışacağız. Türk denizciliğinin 2024’te daha da gelişmesi ve ilerlemesi için sektörün tüm paydaşlarıyla birlikte, Gemi Brokerleri Derneği üyelerinin katkılarıyla sektörümüzü en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” diye konuştu.

İsmail Şahin

Yıl sonu buluşması, yemek, müzik ve dans gösterileriyle devam etti.

Ayvalık adalarında mültecilerden kalan 7 botun enkazı çıkarıldı Ayvalık adalarında mültecilerden kalan 7 botun enkazı çıkarıldı

Editör: Haber Merkezi