Türkiye’nin artan dış ticaretini karşılamak ve bölgesel bir aktarma merkezi olmasını sağlamak için yapımına başlanan ve en büyük 3 limandan biri olan Filyos limanı açıldı.

Enerji filosuna bir gemi daha geliyor Enerji filosuna bir gemi daha geliyor

Müjdeyi “50 Yıllık hayalimiz gerçek oldu” sözleriyle paylaşan Karabük Özel Sektör Haddecileri Dernek Başkanı Pehlivan Baylan, “Bugün her zamankinden daha mutluyuz” dedi.

Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç ile yaptığı görüşmeyi Birlik Medya’ya anlatan Baylan, “Karabük, Zonguldak ve Bartın milletvekillerimiz Türkiye Petrolleri AO Genel Müdürü Melih Han Bilgin ile bir araya gelerek Filyos Limanı’nın açıldığı müjdesini verdiler. Kardemir ve Karabük’ümüz için hayati öneme haiz Fliyos Limanı’na ilk geminin yanaştığını öğrendiğimizde çok mutlu olduk” ifadelerini kullandı.

Limanın Kardemir ve Karabük için son derece önemli olduğunu vurgulayan Haddeciler Derneği Başkanı Pehlivan Baylan, “Ali bey başta olmak üzere Karabük, Zonguldak ve Bartın Milletvekillerimize ve Türkiye Petrolleri Genel Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Filyos Limanı’nın bu hale gelmesinde bugüne kadar emeği olan herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

Öte yandan, Karadeniz hinterlandının en önemli deniz kapısı niteliği taşıyan ve bölgesel deniz ticaretinin yeni merkezlerinden biri olması beklenen Filyos Limanı’na bugün yanaşan ilk gemiden liman hizmetleri ücreti alınmayacağı öğrenildi.