Dünyanın en büyük Elektrikli Deniz Motoru imalatçılarından olan ePropulsion  6-11 Mart 2023 tarihleri arasında Çin’in Dongguan ve Shensen şehirlerinde ‘’Dünya Distribütörler’’ toplantısı  düzenledi.

ePropulsion yeni merkez binası ve yeni fabrikasının açılışları da bu toplantı sırasında gerçekleşti. Firma, Çin Devleti tarafından 2022 yılında en innovative firmalar arasında yer alarak, Çin Hükümetinin özel desteğini kazandı.

Sadece araştırma / geliştirme departmanında 220 üst düzey mühendis istihdam eden ePropulsion, yıllardır testleri süren Dıştan ve İçten takmalı yüksek kapasiteli deniz motorlarını 2023 Haziran’ında Dünya Piyasasına sunacaktır.  Epropulsion yeni fabrika binasıyla yıllık üretim kapasitesini 40000 adet/yıl olarak revize etti.

Çin'de düzenlenen ePropulsion Dünya Bayiler Toplantısına Türkiye, Amerika, İngiltere, Almanya, Fransa, İsveç, Finlandiya, Polonya, İspanya, Güney Kore ve Avusturalya distribütörleri katıldı.

Erke Marine Satış Müdürü Mehmet Pamuk'un temsil ettiği toplantı, ePropulsion yeni merkez binası, yeni fabrikası açılış törenleri gerçekleştirilerek, Çin’ deki diğer ofisler ziyaret edildi. ePropulsion firmasına destek sağlayan batarya, elektronik kart, metal işleme, kablo vs. fabrikalar ziyaret edildi, üretim süreçleri hakkında distürbütörler bilgilendirildi.

Test çalışmaları devam eden 30HP ve 60HP muadili dıştan ve içten  takma elektrikli motorların su üzerindeki test ve performans sürüşleri gerçekleştirildi. Gelecek stratejilerinin ele alındığı toplantıda OEM iş birlikleri, satış ve pazarlama ile satış sonrası hizmetler detaylı olarak görüşüldü.

Gemilerin Boğaz geçiş ücretlerine zam Gemilerin Boğaz geçiş ücretlerine zam

Toplantıda Erke Marine firması, 2022 yılının en başarılı/aktif distribütörü seçildi. Bu sebeble 2024 yılı Dünya bayiler  toplantısı İstanbul’da Erke Marine merkezinde yapılmasına karar verildi.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi